җомга

24 нче октябрь көнне Саба гимназиясе базасында физик тәрбия укытучылары өчен "Мәктәп баскетболы һәм аның үзенчәлекләре" дигән темага семинар үткәрелде.

Тэги: Мәгариф идарәсе

2024 елның 24 октябрендә Шәмәрдәннең ”Әкият” балалар бакчасында “Балаларга өстәмә белем бирү - хәзерге заман белем бирү киңлегендә: үсеш перспективалары, ихтыяҗ, нәтиҗәлелеге” темасына мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләре педагоглары өчен республика семинары узды.

Тэги: Мәгариф идарәсе

24нче октябрь көнне Шәмәрдән лицее «Үсеш»  базасында  район технология укытучыларының семинары булып узды.

октябрь, 2024 ел

9 нчы сыйныф укучылары "Арча педагогика көллияте"ндә  булып кайттылар.

сишәмбе

Саба районында мәктәпкәчә белем бирү учреждениеләренең ата-аналар комитетлары арасында «Тату балалар бакчасы серләре» дигән муниципаль конкурс узды.

Тэги: Мәгариф идарәсе

21 октябрьдә Бөтенроссия мәгариф профсоюзының Саба территориаль оешмасында XVII хисап-сайлау конференциясе узды.

җомга

18 октябрьдә «Саба урта гомуми белем бирү мәктәбе» базасында ЮИД җитәкчеләре өчен семинар узды.

Тэги: Мәгариф идарәсе

18нче октябрь көнне Тимершык  урта мәктәбендә Саба муниципаль районының  тарих һәм җәмгыять белеме укытучылары өчен «Тарих һәм җәмгыять белемен укытуда предметара бәйләнеш» дип исемләнгән практик юнәлешле семинар-киңәшмә узды.

октябрь, 2024 ел

«Saba Balahoner» «Һөнәрләр шәһәре» проекты агымдагы елда үз эшен дәвам итә.

чәршәмбе

11 октябрь көнне "Сәләтле балалар өчен урта мәктәп-интернат"  базасында директорлар һәм директор урынбасарлары өчен район семинары үткәрелде .