чәршәмбе

24 апрель көнне Эзмә мәдәният йортында Эзмә урта мәктәбе укучылары белән бергә бию көненә багышланган "Биеп яшә!" дип исемләнгән бию фестивале узды.

дүшәмбе

“Казан” агросәнәгать паркында узган ярминкәләрдә ҖЧ “Игенче” җәмгыяте дә бик теләп катнаша.

Быелгы язгы ярминкәләргә килгән кунакларны, сатып алучыларны, мичтә пешкән коймак, кайнар чәй,  удмурт халкының милли ашы булган перепечләр белән сыйладылар.

апрель, 2024 ел

Әхмәтов фермер хужалыгында язгы кыр эшләре башланып китте.

Тэги: Эзмә авыл җирлеге

19 апрельдә Эзмә АМК, Өтернәс, Иләбәр авыл клубы хезмәткәрләре һәм Сардекбаш авылының Кукмара районында үзешчән сәнгать эшчәнлегендә катнашучылар Зөлфәт Хәкимнең «Тыкырыкта булды бу хәл»спектаклен күрсәттеләр.

якшәмбе

"СиС командасы" Эзмә мәктәбенең яшүсмерләр отряды "Беренче ярдәм күрсәтү нигезләрен белү" конкурсында "Зарница 2.0" Бөтенроссия хәрби-патриотик уенының район этабында 1 нче урынны алды.

Тэги: Эзмә авыл җирлеге

13 апрельдә Эзмә, Өтернәс, Иләбәр авыл клубы хезмәткәрләре һәм Кукмара районының Яңа Сәрдек авыл мәдәният йорты сәнгать эшчәнлегендә катнашучылар Зөлфәт Хәкимнең «Тыкрыкта булды бу хәл» спектаклен күрсәттеләр.

апрель, 2024 ел

Ураза бәйрәме хөрмәтенә Эзмә авылында балалар өчен чәй эчү оештырылды.

Олыяз авылында Ураза гаете

Тэги: Эзмә авыл җирлеге

09 нчы апрель конне Саба муниципаль районында 2024 елда "Безнең ишегалды" ишегалды территорияләрен төзекләндерү Республика программасын гамәлгә ашыру кысаларында төзекләндерүгә планлаштырылган ишегалды территорияләрен карап чыгу үткәрелде.

Тэги: Эзмә авыл җирлеге окс ОКС

сишәмбе

9 нчы  апрель көнне "Игенче" ҖЧҖдә  тракторларга , прицепларга һәм башка үзйөрешле машиналарга техник карау узды. Чарада Татарстан Республикасы Дәүләт техник күзәтчелеге идарәсенең Саба муниципаль районы буенча баш дәүләт инженер-инспекторы Ибраһимов Ильяс Нәкыйп улы һәм хуҗалык белгечләре катнашты.