якшәмбе
27 нче апрель көнне «Югары Утар психик тайпылышлары булган гражданнар өчен балалар интернат йорты» дәүләт казна учреждениесендә «KRKA» компаниясе волонтерлары территорияне чистарту һәм учреждениенең коймаларын буяу буенча өмәдә катнаштылар.
Тэги: ОСЗ МТЗиСЗ РТ в Сабинском муницупальном районе ОСЗ Югары-Утар балалар интернат-йорты
27 нче апрель көнне Саба муниципаль районында беренче «Мөмкинлекләр фестивале» узды, анда инвалидлыкның авыр формалары һәм психик тайпылышлары булган балалар катнашты.
Тэги: ОСЗ ОСЗ МТЗ и СЗ РТ в Сабинском муниципальном районе Югары-Утар балалар интернат-йорты

шимбә

27 апрельдә бөтен ил буенча "Бөтенроссия буенча өмә» игълан ителде. Өмә-әйләнә-тирә мохит турында кайгырту, файдалы эш эшләү һәм территорияне төзекләндерүгә өлеш кертү өчен бик яхшы мөмкинлек. Өмәләрдә катнашу күптән инде яхшы һәм файдалы традициягә әверелде. Ул кешеләрне берләштерә, уртак һәм кирәкле эш башкарырга - мөмкинлек бирә.

җомга
26 нчы апрель көнне «Югары Утар психик тайпылышлары булган гражданнар өчен балалар интернат йорты» дәүләт казна учреждениесендә тәрбияләнүчеләр белән бөек татар шагыйре Габдулла Тукайның туган көненә багышланган чаралар үткәрелде.

шимбә
Тирә-яктагы табигый мохитне яхшырту, халыкның экологик культурасын күтәрү, шулай ук төзекләндерүне тәэмин итү, чисталык һәм тәртип урнаштыру максатларында 20 апрельдә Саба районында «Районкүләм өмә» игълан ителде.

җомга
19 нчы апрельда тәрбияче Аскарова М.С. җитәкчелегендә безнең балалар йортында тәрбияләнүчеләр өчен «Халыкара умырзая көне» темасына әңгәмә үткәрелде.

сишәмбе
Ураза бәйрәме алдыннан «Югары Утар психик тайпылышлары булган гражданнар өчен балалар интернат йорты» дәүләт казна учреждениесендә Хәйрияче ифтары уздырылды.

җомга
Табигать әкренләп уяна, безне яшел буяулар белән сөендерә һәм без аңа җавап кайтара алабыз. 4 апрельдә «Югары Утар психик тайпылышлары булган гражданнар өчен балалар интернат йорты» дәүләт казна учреждениесе хезмәткәрләре 1 нче апрельдән 31 нче майга кадәр Татарстан Республикасында башланган санитар-экологик икеайлык кысаларында учреждение территориясендә кар тарату буенча эшләр үткәрделәр.
1 нче апрель көнне «Югары Утар психик тайпылышлары булган гражданнар өчен балалар интернат йорты» дәүләт казна учреждениесендә «Күңел ачу һәм көлү көне» темасына күңел ачу чарасы уздырылды.