җомга
19 нчы апрельда тәрбияче Аскарова М.С. җитәкчелегендә безнең балалар йортында тәрбияләнүчеләр өчен «Халыкара умырзая көне» темасына әңгәмә үткәрелде.
Тэги: ОСЗ МТЗиСЗ РТ в Сабинском муницупальном районе ОСЗ Югары-Утар балалар интернат-йорты

сишәмбе
Ураза бәйрәме алдыннан «Югары Утар психик тайпылышлары булган гражданнар өчен балалар интернат йорты» дәүләт казна учреждениесендә Хәйрияче ифтары уздырылды.

җомга
1 нче апрель көнне «Югары Утар психик тайпылышлары булган гражданнар өчен балалар интернат йорты» дәүләт казна учреждениесендә «Күңел ачу һәм көлү көне» темасына күңел ачу чарасы уздырылды.

дүшәмбе
85 яшьлек юбилей-һәр кеше өчен мөһим булган уникаль бәйрәм. Сиксән биш ел яшь кенә түгел, бу тормышның лаеклы өлешенә горурлык өчен сәбәп. Бүген 1нче апрельдә «Югары Утар психик тайпылышлары булган гражданнар өчен балалар интернат йорты» дәүләт казна учреждениесе директоры урынбасары Гәрәев Имаметдин Гәрәй улы үзенең 85 яшьлек юбилеен билгеләп үтә.

җомга
28 нче мартта безнең балалар интернат-йортына «Кукмара аграр көллияте» студентлары килде. Тәрбияләнүчеләр өчен музыкаль уеннар үткәрделәр, шулай ук төрле рәсемнәрне бергәләп ясадылар. Үз чиратында безнең балалар кунакларны үзләренең концерт номерлары белән гаҗәпләндерде.

җомга
21 нче март көнне «Югары Утар психик тайпылышлары булган гражданнар өчен балалар интернат-йорты» дәүләт казна учреждениесендә яз бәйрәме «Нәүрүз» үткәрелде.

җомга
10-15 март көннәрендә Мордовия Республикасының Саранск шәһәрендә «Интеллектуаль тайпылышлары булган кешеләр арасында өстәл теннисы буенча Россия Чемпионаты" узды.

шимбә

7 нче март көнне «Югары Утар психик тайпылышлары булган гражданнар өчен балалар интернат йорты» дәүләт казна учреждениесендә күп балалы гаиләләрнең әти-әниләре катнашында Гаилә елына багышланган «Без - дус, бердәм гаилә» дигән конкурс-уен чарасы узды.

6 нчы март көнне «Югары Утар психик тайпылышлары булган гражданнар өчен балалар интернат йорты» дәүләт казна учреждениесендә Ватанны саклаучылар һәм Халыкара хатын-кызлар көненә багышланган «Февромарт» дип исемләнгән могҗизалы бәйрәм узды.