сентябрь, 2024 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәрләре, гражданнарның һәм кулланучыларның хокукларын һәм мәнфәгатьләрен алдау һәм товар сатканда ялгыш юлга этәрү фактларыннан яклау өчен, Саба муниципаль районындагы "Балкыш" тернәкләндерү үзәгендә әңгәмә үткәрделәр.

Тэги: ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы

2024 елның 09 августында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәрләре Татарстан Республикасы Саба муниципаль районының Мишә авыл җирлеге халкы белән очрашу үткәрделәр, анда сатып алучыларга товарлар һәм сатучы турында нинди мәгълүмат бирелергә тиешлеге, сатыла торган товарларның бәяләре ничек рәсмиләштерелергә тиешлеге, товарларның билгеләнгән таләпләргә туры килүе нинди документлар белән раслануы турында сөйләштеләр.

август, 2024 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәре Сәмигуллина А.А. сәүдә объектында (Саба районы) РФ законнары нормалары, кулланучылар базарында эшләгәндә барлык законнар таләпләрен үтәүгә уңайлы шартлар тудыру кирәклеге, шулай ук югарыда күрсәтелгән нормаларны бозган өчен санкцияләр турында мәгълүмат биреп, семинар үткәрде.
Катнашучыларга РФ Хөкүмәтенең 31.12.2020 ел, №2463 карары һәм «Кулланучылар хокукларын яклау турында» РФ Законының 07.02.1992 ел, №2300-1 белән расланган сәүдә кагыйдәләре нигезендә аңлатмалар бирелде.

май, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәрләре гражданнарның һәм кулланучыларның хокукларын һәм мәнфәгатьләрен алдау һәм товар сатканда ялгыш юлга этәрү фактларыннан яклау өчен Саба муниципаль районының "Балкыш" тернәкләндерү үзәгендә әңгәмә үткәрделәр.

февраль, 2024 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы даими рәвештә өлкән яшьтәге кешеләр белән очрашулар үткәрә. Әйтик, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәре Саба муниципаль районының «Балкыш «халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә ял итүчеләр һәм дәваланучылар өчен чара үткәрде.

Тэги: ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәре тарафыннан Татарстан Республикасы Саба муниципаль районы «Тимершык урта гомуми белем бирү мәктәбе» МББУНЫҢ 7-11 сыйныф укучылары өчен кулланучылар белемнәре нигезләре буенча сыйныфтан тыш дәрес оештырылды.

февраль, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Акча сорау очрагында ничек эшләргә кирәклеге турында берничә киңәш:

- үз-үзеңне сак, әдәпле, ришвәт алудан яки ришвәт бирүдән катгый баш тарту дип аңлатыла алырлык сүзләргә юл куймаска;

Тэги: ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы

2024 елның 15 февралендә Саба муниципаль районы Килдебәк авыл җирлеге бинасында авыл халкы белән очрашу оештырылды һәм авыл белгечләре өчен семинар-уку үткәрелде.

Авыл халкы белән очрашуда РФ «Кулланучылар хокукларын яклау турында» гы Законның 18 статьясына җентекләп тукталдылар, ул товарда кимчелекләр ачыкланганда товарны кулланучы һәм сатучы мөнәсәбәтләрен көйли. Мәсәлән, техник яктан катлаулы товарда кимчелекләр табу белән бәйле хәлләрне карадык. Барлык сорауларга да закон нигезендә җаваплар бирелде.

Чара кулланучылар хокукларын яклау буенча буклетлар һәм «Татарстан кулланучысы хәбәрләре»газетасы тарату белән үрелеп барды.

гыйнвар, 2024 ел
сишәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәрләре тарафыннан Агротрейд ПК сәүдә объектында РФ Хөкүмәтенең 31.12.2020 ел, №2463 карары белән расланган сәүдә кагыйдәләрен, кулланучылар хокукларын яклау турындагы закон нигезләрен аңлатып, сатучылар өчен семинар оештырылды һәм үткәрелде», коррупциягә каршы юнәлешле, финанс грамоталылыгы һәм тарату турында мәгълүмат бирелде.

гыйнвар, 2024 ел
җомга

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәрләре Саба районы Тимершык авыл җирлегендә «кулланучылар хокукларын яклау турында»гы законга кагылышлы халыкка консультация ярдәме күрсәтү мәсьәләләре буенча гражданнарны күчмә кабул иттеләр.