пәнҗешәмбе

Яз килү белән күп кенә татарстанлылар кадастр эшләрен үткәрергә - үз җир участокларының чикләрен билгеләргә, аларның мәйданын ачыкларга, капиталь төзелеш объектларының урнашу урынын билгеләргә һ.б. планлаштыралар.

Тэги: Татарстан Росреестры матбугат хезмәте

Агымдагы елның мартында Татарстан Росреестры өлешләп төзүдә катнашу буенча 3 меңгә якын килешү теркәгән. Бу февраль ае белән чагыштырганда 50% ка күбрәк. Өч ай эчендә ведомство тарафыннан 7 меңгә якын бала теркәлгән, бу узган елның шул ук чоры белән чагыштырганда 50% ка күбрәк.

җомга

Әлеге чара бакчачылык һәм яшелчәчелек ширкәтләре мәсьәләләре буенча гражданнарны кабул итү атнасы кысаларында узды. Консультация " Бердәм Россия «партиясенең региональ иҗтимагый кабул итү мәйданчыгында узды.

Тэги: Татарстан Росреестры матбугат хезмәте

Шулай ук бакчачылык ширкәтләрендә гомуми милеккә гомуми өлеш милкен рәсмиләштерүне гадиләштерергә, ә бакчачыларның үзләренә дистанцияле тавыш бирергә рөхсәт ителә. Росреестр катнашында эшләнгән тиешле закон проекты РФ Дәүләт Думасында каралуда.

җомга

Узган елдан башлап, эпидемиологик хәл тигезләнүгә карамастан, татарстанлылар элеккечә үк йортлар төзү өчен җир кишәрлекләрен актив сатып ала. Киләчәк яшәү урынын сайлаганда, сатып алучылар уңайлы, керү юллары, коммуникацияләр, социаль инфраструктура: балалар бакчалары, мәктәпләр, сырхауханәләр, кибетләр һ.б. ларга йөз тота. Бүген Татарстан Республикасы Идарәсенең күчемсез милекне дәүләт теркәве бүлеге начальнигы Энҗе Мөхәммәтгалиева белән нинди сүзләр сөйләшәбез.

Тэги: Татарстан Росреестры матбугат хезмәте

Татарстан Росреестры мәгълүматлары буенча, республика территориясендә элегрәк исәпкә алынган күчемсез милек объектларының хокукларын ачыклау турындагы закон гамәлдә булган 9 ай эчендә 6,1 мең күчемсез милек объектына милек хокукы расланган, 6,5 меңнән артыгы - кадастр исәбеннән төшерелгән.

чәршәмбе

Татарстан Росреестры мәгълүматлары буенча, хәзерге вакытта, агымдагы елның февраленнән башлап, суд приставларының региональ хезмәтеннән документларның 90% тан артыгы электрон рәвештә килә. Шул ук вакытта, Татарстан Республикасы буенча Росреестр идарәсе җитәкчесе Азат Җәббаров фикеренчә, дәүләт хакимиятенең барлык органнары белән электрон хезмәттәшлек күрсәткече 100% тәшкил итәргә һәм кәгазьдә кабатланмаска тиеш:

Тэги: Татарстан Росреестры матбугат хезмәте

Татарстан Росреестры банклар белән бергә электрон ипотеканы үстерәчәк

Тэги: Татарстан Росреестры матбугат хезмәте

Кризиска каршы чаралар нигезендә РФ Хөкүмәте картографик һәм Геодезия эшчәнлеген лицензияләү тәртибенә үзгәрешләр кертте.