җомга

Бүген 2 нче номерлы «Эллуки» балалар бакчасында «Мәктәпкәчә оешмада полилингваль белем бирүне оештыруга заманча алымнар» темасына республика семинары узды.

пәнҗешәмбе

25 апрельдә Югары Симет урта гомуми белем бирү мәктәбе базасында химия, биология, география укытучыларының район семинары үткәрелде.

Тэги: Мәгариф идарәсе

24 апрель көнне Мөслимдә "РобоРалли" робототехникасы буенча республика ярышлары узды.

Тэги: Мәгариф идарәсе

24 апрель көнне Саба балалар иҗат үзәге базасында "Сәйяр" балалар-яшүсмерләр театр фестивале үтте.

чәршәмбе

Балаларны юлда куркынычсызлык кагыйдәләренә иң яхшы өйрәтүчеләрне ачыклау максатыннан, республикада ике елга бер тапкыр «Яшел ут» бәйгесе үткәрелә.

сишәмбе

22 апрельдән  26 апрельгә кадәр районыбызның барлык мәгариф оешмаларында Бөтенроссия “Психология атналыгы” үтә.

Тэги: Мәгариф идарәсе

22 апрель көнне Сәләтле балалар өчен мәктә интернат базасында «График дизайн» компетенциясе буенча мәктәп укучылары арасында «ЮниорПрофи» чемпионат узды.

дүшәмбе

20 апрельдә "Шәмәрдән лицее" базасында «Зарница 2.0» бөтенроссия проектының чираттагы муниципаль этабы узды.

җомга

2024 елның 13-18нче апрель көннәрендә Ульяновск шәһәрендә физик тәрбия фәне буенча Бөтенроссия мәктәп укучылары олимпиадасының йомгаклау этабы узды.

Тэги: Мәгариф идарәсе

2024 елның 18 апрелендә Юлбат төп мәктәбе базасында «Музыка һәм сынлы сәнгать дәресләрендә укучыларның рухи-әхлакый кыйммәтләрен формалаштыру» темасына музыка һәм сынлы сәнгать укытучыларының район семинары узды.