сишәмбе

24 февраль көнне Явлаштау бозында Ризванов Т.К. истәлегенә хоккей турниры булып узды. Ярышларда Теләче районнының  Шәдке, Сабадан Ястребы һәм Вымпел, Мишәбаш һәм Явлаштау  командалары катнашты. Киеренке һәм матур нәтиҗәле уеннардан соң, беренчелекне Явлаштау командасы яулады. Икенче һәм өченче урыннарга Вымпел һәм Ястребы командалары ия булды. Җиңучеләргә  акчалата призлар, медальләр һәм кучмә кубок тапшырылды.

пәнҗешәмбе

10 февральдә Мешабаш авылының бозында хоккей турниры узды . Ярышларда Игенче, Көек-Мишә, Мишәбаш һәм Явлаштау командалары катнашты. Киеренке һәм матур нәтиҗәле уеннан соң, беренчелекне Мишәбаш командасы яулады. Икенче һәм өченче урыннарны "Көек-Мишә" һәм "Игенче"командалары алды. Җиңүчеләргә акчалата бүләкләр һәм күчеп баручы кубок тапшырылды.

шимбә

10 нчы февраль көнне  Явлаштау авыл җирлегендә  “Россия чаңгы юлы 2024” – “Татарстан чаңгы юлы 2024” акциясе кысаларында чаңгы ярышы үткәрелде.

Тэги: Явлаштау авыл җирлеге

6 февраль көнне Явлаштау мәдәният йортында гражданнар җыены булып үтте. Җыенда Саба муниципаль районы башлыгы урынбасары Закирзянов Р.Р. һәм төрле оешма, учрежденияләрнең җитәкчеләре катнашты. Җыен барышында отчет чыгышлары тыңланды һәм 2024 елга планнар куелды.

Тэги: Явлаштау авыл җирлеге

6 нчы февраль көнне Явлаштау мәдәният йортында  "Саба" ҖЧҖ "Явлаштау" бригадасының отчет җыелышы булып узды. Явлаштау бригадасы җитәкчесе Фазлыев Алмаз Камил улы һәм баш белгечләр 2023  елдагы эшләргә тирән анализ ясадылар, җитешсезлекләрне билгеләделәр, аларны төзәтү һәм камилләштерү юлларын күрсәттеләр, 2024 елга планнар билгеләделәр. Җыелышта Саба муниципаль районы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек идарәсе башлыгы Гафур Шәйхулла улы Хәсәншин катнашты.

чәршәмбе

Әкиятләрдә халыкның күп гасырлык тормыш тәҗрибәсеннән туган зирәклеге, тапкырлыгы, яхшылык һәм явызлык турындагы төшенчәләре тупланган, киләчәккә өмет һәм хыяллары чагылган. Без барыбыз да әкиятләр укып тәрбияләнгән, бу традиция бүген дә актуальлеген югалтмый. Явлаштау авыл китапханәсенең китап бирү пункты булган Мишәбаш авылы “Тюльпан” балалар бакчасында “Әкиятләр иленә сәяхәт” дип исемләнгән әдәби сәгать уздырылды.Балаларга әкиятләр укылды,ә балалар алдан ясалган әкият геройларын табып ватманга ябыштыра бардылар.Үзләренең матур жырларын бүләк иттеләр, Ринат абый Шамиловның “Әни кирәк” дигән жырын тыңладылар.

пәнҗешәмбе

13 гыйнвар көнне  Явлаштау мәдәният йортында Яңа ел  лотереясы уйнатылды.

14 гыйнварда Саба муниципаль районы чемпионатының чираттагы матчлары булды. Анда Мишәбаш һәм Шекше, Явлаштау һәм Шемордан командалары очрашты. Шекше һәм Явлаштау командалары  матур һәм нык көрәштән сон җиңү яуладылар.

сишәмбе

7 гыйнварда алкалы хоккей буенча Саба муниципаль районы Чемпионатының беренче уеннары узды. Явлаштау командасы Эзмә командасы белән очрашты һәм каты көрәштә җиңү яулады. Командага алга таба да уңышлар телибез.

Мәдәният учреждениеләрендә, балалар бакчаларында, мәктәптә балалар һәм өлкәннәр өчен Кыш Бабай, Кар Кызы һәм башка әкият геройлары катнашында Яңа ел чаралары узды.