пәнҗешәмбе

26 нчы апрель  көнне, Бөек шагыйребез Габдулла Тукай ның тууына быел 138 ел була.

сишәмбе

Бүген, 23 нче апрель көнне, Шәмәрдән зонасында,хезмәт коллективлары арасында хатын-кызларның волейбол буенча Саба чемпионаты төгәлләнде.

апрель, 2024 ел

18 нче апрельдән Татарстан Республикасында язгы өмәләр башланды.

апрель, 2024 ел

13 апрельдә Байлар Сабасында "Әйдә ШаяРТ" КВН Татар лигасының район этабы узды.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

12 апрель көнне Шәмәрдән мәдәният йортында Россия Федерациясендә гаилә елына багышланган «Буыннар тарихы-гаилә ядкаре» район фестивале узды.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

13 апрельдә Шәмәрдән авылында авыл хуҗалыгы ярминкәсе узды.

җомга

2024 елның 4 апрелендә, "Яшьлек" яшьләр үзәге каршында эшләп килүче “Яшь әниләр” клубы активистларының, Россия Президенты Владимир Путин тарафыннан игълан ителгән Гаилә елына багышланган тематик очрашуы булып узды.

Шəмəрдəн лицееның 8 нче Б сыйныфы укучысы - Хаҗиев Самат - Казан федераль университеты оештырган XV Халыкара "Төрки лингвокультурология: проблемалар һəм перспективалар" фəнни- практик конференциясендə катнашты.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

Шәмәрдән авыл җирлегендә язгы ташкынга әзерлек максатларында су үткәрү торбаларын чистарту, канауларны ачу эшләре дәвам итә.

пәнҗешәмбе

Хатын-кызлар арасында волейбол уеннары.