апрель, 2024 ел

13 апрельдә Байлар Сабасында "Әйдә ШаяРТ" КВН Татар лигасының район этабы узды.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

12 апрель көнне Шәмәрдән мәдәният йортында Россия Федерациясендә гаилә елына багышланган «Буыннар тарихы-гаилә ядкаре» район фестивале узды.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

13 апрельдә Шәмәрдән авылында авыл хуҗалыгы ярминкәсе узды.

җомга

Шəмəрдəн лицееның 8 нче Б сыйныфы укучысы - Хаҗиев Самат - Казан федераль университеты оештырган XV Халыкара "Төрки лингвокультурология: проблемалар һəм перспективалар" фəнни- практик конференциясендə катнашты.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

Шәмәрдән авыл җирлегендә язгы ташкынга әзерлек максатларында су үткәрү торбаларын чистарту, канауларны ачу эшләре дәвам итә.

апрель, 2024 ел

Хатын-кызлар арасында волейбол уеннары.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

3 апрельдә Шәмәрдән авылында Азин урамы, 1 йорт адресы буенча урнашкан күпфатирлы йортта яшәүчеләр белән киңәшмә узды.

сишәмбе

2024 елның 30 мартында 1 апрелендә Городец шәһәрендә Гер спорты буенча "Городецкая весна" ачык турниры узды.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

2024 елның 31 мартында Вахит авылында Нәсих Нотфулла улы Рәхимуллин истәлегенә волейбол буенча ачык турнир узды.

Тэги: Шәмәрдән авыл җирлеге

30 март көнне Шәмәрдән мәдәният йорты территориясендә «Тамчылар тамар чаклар...» дигән Нәүрүз язгы көн белән төн тигезлеге бәйрәме узды. Бәйрәм программасы Шәмәрдән мәдәният йорты хезмәткәрләре тарафыннан әзерләнде, анда сәнгать эшчәнлегендә катнашучылар, «Акварель» халык бию төркеме, «Тулган ай» фольклор коллективы, Шәмәрдән модель китапханәсе китапханәчесе Л.Д.Мөһәмәтҗанова катнаштылар.