Тренинг алыгыз һәм"беренче хәрәкәт" рдмның остазы булырга мөмкинлек алыгыз

2023 елның 20 феврале, дүшәмбе

"Беренчеләр хәрәкәте» - балаларны һәм яшьләрне җәмгыятьтә тулы тормышка әзерләүгә юнәлдерелгән хәрәкәт, шул исәптән традицион Россия рухи һәм әхлакый кыйммәтләре нигезендә дөньяга карашларын формалаштыру.

Хәрәкәт үсеше Татарстан Республикасының һәр муниципаль берәмлегендә хәрәкәтнең беренчел бүлекләре эшчәнлегенә даими нигездә ярдәм күрсәтә торган җирле бүлекчәне формалаштыруны күздә тота.

Беренчел бүлекләрнең остазлары командаларын формалаштыру максатыннан, 2023 елның 26-27 февралендә Казанда Татарстан Республикасында «беренчеләр хәрәкәте» балалар һәм яшьләр гомумроссия иҗтимагый-дәүләт хәрәкәтенең төбәк бүлеге остазларының I слеты узачак. Ул бушлай белем бирү программасын үз эченә ала, ул катнашучыларны «беренчеләр хәрәкәте» фәлсәфәсе, эшчәнлекнең төп юнәлешләре белән таныштырачак, аларның үсеш юлын билгеләргә ярдәм итәчәк һәм беренчел бүлекләр белән идарә итүдә заманча алымнар өйрәтәчәк.

Слет программасы тәмамлангач, остазлар 3 айлык дистанцион этапны узачак. Дистанцион этап практик марафон форматында беренчел бүлекне булдыру һәм аның эшчәнлеген көйләү буенча 15 адымнан тора.

Слетта профессиональ нигездә хәрәкәт программасын гамәлгә ашыру белән кызыксынган 21 яшьтән өлкәнрәк Татарстан Республикасында яшәүчеләр катнаша ала.

Проектның заявка кампаниясе 2023 елның 16 февраленә кадәр дәвам итәчәк: https://utalents.ru/event/SletNastavnikov2023.

Катнашу өчен барлык теләүчеләргә дә кирәк:

1. Сайтта гариза бирергә https://utalents.ru/event/SletNastavnikov2023;

2. Тулыландырырга резюме буенча форма, тәкъдим ителгән сайтында.

Белешмә өчен:

Балалар һәм яшьләрнең «беренчеләр хәрәкәте» гомумроссия иҗтимагый-дәүләт хәрәкәте балалар һәм яшьләр мәнфәгатьләрендә дәүләт сәясәтен үткәрүгә, балаларны һәм яшьләрне тәрбияләүгә, аларның һөнәри юнәлешен булдыруга, балалар һәм яшьләрнең ялын төрле яклап үстерү һәм үз-үзләрен гамәлгә ашыру өчен тигез мөмкинлекләр булдыру, балаларны һәм яшьләрне җәмгыятьтә тулы канлы тормышка әзерләү, шул исәптән традицион Россия рухи һәм әхлакый кыйммәтләре нигезендә дөньяга карашларын формалаштыру максатыннан оештырылды Россия Федерациясе халыклары традицияләре, Россия һәм дөнья мәдәнияте казанышлары, шулай ук аларда иҗтимагый әһәмиятле һәм иҗади активлык, югары әхлакый сыйфатлар, Ватанга мәхәббәт һәм хөрмәт, хезмәт сөючәнлек, хокукый культура, әйләнә-тирә мохиткә сакчыл караш, хәзерге һәм киләчәк буыннар алдында Ватан язмышы һәм үз язмышы өчен шәхси җаваплылык хисе үстерү.