Саба районында Татарстанның Монополиягә каршы хезмәте булды

2022 елның 16 декабре, җомга

2022 елның 15 декабрендә монополиягә каршы федераль хезмәтнең Татарстан Республикасы буенча идарәсе җитәкчесе урынбасары Андрей Николаевич Розенталь район территориясенә килде.

Башкарма комитет җитәкчесе урынбасары М. М. Баһманов белән берлектә «Саба» Индустриаль паркына бардылар, шул исәптән «Цинк Саба»ҖЧҖнең якорь резидентында булдылар.

Район хакимияте бинасында гражданнар кабул ителде. Районның сәүдә нокталарында, шул исәптән «Магнит» һәм «Пятерочка»сәүдә челтәрләрендә тәмәке һәм никотинлы продукцияне сату мәсьәләсе җентекләп анализланды. "Гражданнарның сәламәтлеген әйләнә-тирәдәге тәмәке төтене йогынтысыннан, тәмәке куллану яки никотинлы продукция куллану нәтиҗәләреннән саклау турында" 23.02.2013 № 15-ФЗ Федераль законның 20 статьясы нигезендә балигъ булмаганнарга тәмәке продукциясе яки никотинлы продукция, кальян һәм никотинлы продукцияне куллану өчен җайланмалар сату тыела; балаларны тәмәке куллану яки никотинлы продукцияне куллану процессына җәлеп итү йә аларга тәмәке продукциясе, тәмәке әйберләре яки никотинлы продукция куллану өчен җайланмалар, кальяннар һәм җайланмалар тапшыру юлы белән, тәмәке продукциясен, тәмәке эшләнмәләрен яки никотинлы продукцияне теләсә нинди ысул белән куллану тәкъдимнәре йә таләпләре.

Гражданнарны кабул иткәннән соң Андрей Николаевич ММЧ вәкилләренең сорауларына җавап бирде, журналистлар өчен интервью бирде.

Традиция буенча муниципаль район территориясендә «монополиягә каршы федераль хезмәт: ул нәрсә белән шөгыльләнә һәм кулланучыга нәрсәсе белән файдалы» темасына ачык дәрес үткәрелде.