Мишә авыл җирлегендә Белем көне

2022 елның 1 сентябре, пәнҗешәмбе

Беренче сентябрь. Бу көнне барлык юллар да мәктәпкә алып бара. Нарядные укучылар, взволнованные ата-аналар һәм укытучылар. Бу көн безнең илдә дәүләт бәйрәме – Белем көне булып тора. Яхшы традиция буенча яңа уку елында беренче кыңгырау белем дәресенә чакыра. Ул барлык балаларны зур һәм серле дөньяга-белем дөньясына чакыра. Бу уку елында Лесхоз урта мәктәбе 1 сыйныфка 15 бала китте. Линейкада бәйрәмнең әти-әниләре һәм кунаклары, аерым алганда, "Саба урманчылыгы" ДКИ җитәкче-урманчысы Гыйззәтуллин В. Н., Мишә авыл җирлеге башлыгы Гатиятуллин А. Х., район мәгариф бүлеге вәкилләре катнашты. Тантаналы мәктәп линейкасы 9.00 сәгатьтә ачылды. Алар барысы да Дәүләт флагын күтәрүдән башланды. Бәйрәм, нигездә, ачык һавада үтте. Традицион рәвештә линейканы "Нургали" мәчетенең имам-хатыйбы Сафин А. З.шулай ук Гыйззәтуллин В. Н. мәктәп урманчылыгының актив укучыларын билгеләп үтте һәм бүләкләр тапшырды. Җирлек башлыгы укучыларга укуларында уңышлар һәм яхшы билгеләр теләде.