Тимершык авыл җирлегендә республика көне

2020 елның 1 сентябре, сишәмбе

2020 елның 30 августы – истәлекле дата: без бүген Казанның 1015 еллыгын һәм Республика көнен генә түгел, ә ТАССР төзелүнең 100 еллыгын да билгеләп үтәбез. Бу бәйрәм уңаеннан Кызыл-Мишә мәдәният йорты янындагы мәйданда чираттагы «Җырлыйм туган якта» дип исемләнгән урам концерты булып үтте. Билгеле булганча, концертта Иске Мичән, Югары Симет, Тимершык, Эзмә, Кызыл-Мишә мәдәният йорты, Мишәбаш, Өтернәс, Көек һәм Мингәр авыл мәдәният йортларының мәдәният хезмәткәрләре һәм үзешчәннәре катнашты. Әлеге искиткеч концерт барышында узган елларның яраткан җырлары, шулай ук заманча хитлар башкарылды. Һичшиксез, тамашачылар артистларны җылы каршы алды һәм аларга актив кушылып җырлады, алкышлады. Барлык тамашачылар да узган чарадан канәгать калдылар. Урам концерты, чыннан да, бик шәп булды!