"В книжной памяти мгновения войны" яшь иллюстраторларның республика конкурсы нәтиҗәләре.

2020 елның 15 июне, дүшәмбе

2020 елның 30 маенда "В книжной памяти мгновения войны" яшь иллюстраторларның республика конкурсын оештыру комитеты утырышы булды, анда конкурсантларның иң яхшы эшләре билгеләнде. Конкурс гражданлык һәм әхлакый ориентирларны формалаштыру, яшьләрнең патриотик аңын Ватаныбызның героик тарихы үрнәгендә формалаштыру максатыннан үткәрелде. Конкурста 15-30 яшьләрдәге яшьләр катнашты.Конкурска Саба үзәкләштерелгән китапханәләр системасы 15 эш җибәрде. Шәмәрдән балалар китапханәсеннән Миннебаев Даниф диплом, калган катнашучылар рәхмәт хаты белән бүләкләнде. Шулай ук Республика яшүсмерләр китапханәсе яшь иллюстраторлар республика конкурсында яшьләрнең катнашуын оештыруда нәтиҗәле хезмәттәшлеге өчен «Саба үзәкләштерелгән китапханәләр системасы» муниципаль бюджет учреждениесенә Рәхмәт хаты тапшырды.