июль, 2023 ел
дүшәмбе
Шушы көннәрдә үзенең 70 яшьлек юбилеен Татарстан Республикасы халкын социаль яклауның атказанган хезмәткәре Шәмсетдинова Дания Нәҗип кызы билгеләп үтте. Ул элек Саба муниципаль районындагы социаль яклау бүлеген җитәкләгән иде. Юбилей белән Саба муниципаль районының социаль яклау бүлеге җитәкчесе Гайнетдинова Лилия Нургаяновна котлады, аңа рәхмәт хаты тапшырды.

май, 2023 ел
чәршәмбе

Бүген Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау бүлегендә Саба муниципаль районында аз керемле гражданнарга социаль контракт нигезендә дәүләт социаль ярдәме күрсәтү буенча чираттагы ведомствоара комиссия узды.

март, 2023 ел
сишәмбе

Яз алдыннан «Балкыш» комплекслы үзәгенең өйгә барып хезмәт күрсәтү бүлекчәсендә исәптә торган өлкәннәребез социаль хезмәткәрләр белән берлектә "Яшел үсенте" хезмәт терапиясе  кулланып чәчәк һәм башка үсентеләре утырту эшен башлап җибәрделәр. Әлеге технологиянең актуальлеге: үсентеләрне карау иҗади эшчәнлеген арттыра, аралашу күнекмәләренә йогынты ясый, эмоциональ тайпылышларны кисәтә. Пенсионерларның актив тормыш позициясе барлыкка килә. Аң үсеше, күзәтүчелек, игътибарлылык, хезмәт сөючәнлек үсә.

март, 2023 ел
җомга

Байлар Сабасында яшәүче өлкән яшьтәге, социаль хезмәтләрдән файдаланучыга, өен су басудан  саклану максатыннан, өйгә барып социаль хезмәт күрсәтү бүлекчәсе социаль хезмәткәре Мәсләвиева Гөлшат Саба муниципаль районы сәләтле балалар өчен аерым фәннәрне тирәнтен өйрәнүче урта гомуми белем бирү мәктәп-интернаты "Тимуровчылар" хәрәкәтендә катнашучылар белән берлектә ярдәм күрсәттеләр. Алар ишегалдында да, урамда да карны чистарттылар.

Бүген “Балкыш” халыкка комплекслы социаль ярдәм күрсәтү үзәге базасында өйгә барып социаль хезмәт күрсәтү бүлекчәсе социаль хезмәткәрләренең чираттагы айлык җыелышы булып узды. Киңәшмә барышында актуаль эш мәсьәләләре каралды: расланган исемлек буенча 80 яшь һәм аннан өлкәнрәк гражданнарны өйләренә (фатирларына) барып килү, социаль хезмәтләрдән файдаланучылар белән төрле чаралар оештыру турында.

Хезмәтне саклау һәм куркынычсызлык техникасы буенча инструктажлар үткәрделәр.

Саба муниципаль районының социаль яклау бүлегендә аз керемле гражданнарга социаль контракт нигезендә дәүләт социаль ярдәме күрсәтү буенча чираттагы ведомствоара комиссия узды.

Саба районы “Балкыш” халыкка комплекслы социаль ярдәм күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балалар белән эшләү бүлекчәсе белгечләре социаль хезмәтләрдән файдаланучылар белән бисквит торты ясау буенча мастер-класс үткәрделәр.

Социаль хезмәтләрдән файдаланучылар үзенчәлеге һәм оригинальлеге белән аерылып торган тортны ничек бизәргә икәнен өйрәнделәр.

Саба районы “Балкыш” халыкка комплекслы социаль ярдәм күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балалар белән эшләү бүлекчәсе белгечләре комиссия белән берлектә рейд оештырды. Комиссия вәкилләре социаль хезмәтләрдән файдаланучы гаиләләрдә булдылар. Рейдка чыгу максаты йортларда электр һәм пожар куркынычсызлыгы буенча инструктаж үткәрү.  Әлеге гаиләләр белән профилактик әңгәмәләр корылды һәм буклетлар таратылды.

Тэги: ОСЗ МТЗиСЗ РТ в Сабинском муницупальном районе ОСЗ

февраль, 2023 ел
сишәмбе

Сегодня, 07 февраля, в здании КЦСОН «Балкыш» был организован «Единый день приема неплательщиков алиментов» при участии представителя службы судебных приставов, директора КЦСОН «Балкыш», заведующей отделением социальной помощи семье и детям, директора ЦЗН, начальника ОСЗ, начальника юридического отдела Совета Сабинского района и главы Кильдебякского сельского поселения.

гыйнвар, 2023 ел
җомга

Саба районы «Балкыш» халыкка комплекслы социаль ярдәм күрсәтү үзәгенең гаилә һәм балалар белән эшләү бүлекчәсе белгечләре Россиянең Хәрби дан көне кысаларында 1944 елда Ленинградны фашист блокадасыннан тулысынча азат итү көненә багышланган Батырлык дәресе үткәрделәр.

Әлеге чара кысаларында  белгечләр балаларны безнең ил тарихының героик сәхифәләренең берсе – камалыштагы Ленинград вакыйгалары, Ленинград халкының батырлыгы һәм ныклыгы турында таныштырдылар.

Тэги: Саба районы «Балкыш» халыкка социаль хезмәт күрсәтү узәге ОСЗ МТЗиСЗ РТ в Сабинском муницупальном районе