март, 2024 ел
җомга

Курсабаш авыл җирлегеннән булган Бәшәров Фәннүр Шәйдула улы Иркутскта узган ветераннар арасында үткәрелүче җиңел атлетика буенча Рәсәй Чемпионатында 3 нче урынны яулады.

Тэги: Курсабаш авыл жирлеге

Су басу елның теләсә кайсы вакытында булырга мөмкин, ләкин яз көне кар катламының эрүе белән көчәя, ул күпкә зуррак тискәре нәтиҗәләргә китерергә сәләтле. Курсабаш авыл җирлегендә язгы ташуга әзерлек максатыннан су торбалары чистартылды, канаулар ачылды.

Тэги: Курсабаш авыл жирлеге

Курсабаш авыл җирлегеннән Бәшәров Фәннур Шәйдула улы, “Сезон ябылу”га багышланган чаңгы ярышында өченче урынны яулады.Котлыйбыз!

март, 2024 ел
җомга

21 мартта Сүлә авыл клубы, Курсабаш авыл клубы һәм Курсабаш китапханәсе белгечләре белән берлектә, Нәүрүз бәйрәме уздырды.

Тэги: Курсабаш авыл жирлеге

Курсабаш авыл җирлеге бинасында, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәре Р.Р. Фәрхуллин гражданнарны кабул итте.

Тэги: Курсабаш авыл жирлеге

Нәүрүз-кешелек тарихындагы иң борынгы бәйрәмнәрнең берсе. 17 март көнне "Нәүрүз" бәйрәмен үткәрү өчен Сүлә авыл клубы бүләкләр җыюны оештырдылар. "Дәрә җыю" –“ Нәүрүз” бәйрәме алдыннан  оештырыла торган борынгы традиция. Балалар һәрбер өйгә кереп, матур теләкләр теләделәр, хуҗаларны сәламләделәр, бәйрәмгә чакырдылар. Хуҗалар үз чиратында балаларны күчтәнәчләр белән куандырды.

Тэги: Курсабаш авыл жирлеге

Россия Федерациясе президенты сайлаулары илнең сәяси тормышында иң мөһим вакыйгаларның берсе булып тора. Бу процесс җәмәгатьчелек тарафыннан зур игътибар һәм гражданнарның актив катнашуына бәйле. Тавыш бирү көнендә гражданнар сайлау участокларына килә, аларның шәхесен таныклый торган документ күрсәтә һәм кандидатлар исемнәре белән бюллетеньнәр ала. Аннары сайлаучылар программа һәм идеяләре, алар фикеренчә, ил мәнфәгатьләренә туры килә торган бер кандидатны сайлый. Курсабаш авыл җирлегендә дә халык үз сайлау участокларына килеп, сайлауларда актив катнашты.

Тэги: Курсабаш авыл жирлеге

Югары Утар авылында З. Хәбибуллин урамы, 20 адресы буенча "Мелиорация Сервис" ҖЧҖ подрядчысы тарафыннан 20/80 программасы буенча йорт төзелеше тәмамланып, кулланылышка тапшырылды .

Тэги: Курсабаш авыл жирлеге

Курсабаш авылында Төзүчеләр урамы, 18 адресы буенча "Мелиорация Сервис" ҖЧҖ подрядчысы тарафыннан 20/80 программасы буенча йорт төзелеше тәмамланып, кулланылышка тапшырылды.

Тэги: Курсабаш авыл жирлеге

Курсабаш авыл җирлегеннән Бәшәров Фәннур Шәйдула улы Иләбәр авылында узган чаңгы ярышында икенче урынны яулады. Котлыйбыз!