Бадминтон буенча "Самара Көзе" бөтенроссия яшүсмерләр ярышы

2024 елның 18 октябре, җомга

Кичә, 17.10, Самарада бадминтон буенча "Самара Көзе" бөтенроссия яшүсмерләр ярышы тәмамланды. Анда Россиянең 10 субъектыннан: Мәскәү өлкәсе, Самара, Пермь, Саратов, Хабаровск, Краснодар, Сириус, Башкоркостан территорияләреннән килгән яшь бадминтончылар катнашты. Татарстан. Татарстан 4 нче районнар: Казан, Түбән Кама, Буа һәм Саба районнары. Саба районы вәкилләре, тәрбияләнүчеләр яхшы чыгыш ясады "Саба-Арена" спорт мәктәбе: 15 яшькә кадәр Галимуллин Рәсүл - ялгызлыкта 1 урын, парда 1 урын, микстта 3 урын. Мансурова Регина - микстта 3 урын. 13 яшькә кадәр Рәхимов Гадел - ялгызлыкта 1 урын, микстта 1 урын, парда 3 урын. Латыйпов Рөстәм ялгызы гына 3 урында. Сафиуллин Рөстәм - парда 3 урын. Гобәйдуллина Ралина - ялгызлыкта 1 урын, микстта 1 урын, парда 1 урын. Әхмәтшина Самира - парда 1 урын. Сафина Элина - микстта 2 урын. Әхмәтшина Камилә - парда 3 урын. Балаларны уңышлы чыгыш ясаулары белән котлыйбыз. Киләсе стартларда уңышлы әзерлек һәм чыгыш ясауны телибез.