ТР муниципаль модельле китапханә белгечләре өчен мастер класс.

2024 елның 5 сентябре, пәнҗешәмбе

2024 елның 5 сентябрендә Республика яшүсмерләр китапханәсе «Татарстан Республикасының Саба үзәкләштерелгән китапханә системасы» белән берлектә Татарстан Республикасының муниципаль модельләр китапханәсе белгечләре өчен «Экология һәм яшьләр: экологик культураны формалаштыруда китапханәләр роле» темасы буенча семинар үткәрде. Бу чарада" Х.һәм А.Вәлиуллин исемендәге Саба балалар сәнгать мәктәбенең " укытучылары Газизова Гүзәл Равил кызы һәм Галиева Эльвира Раеф кызы мастер-класс үткәрделәр. Мастер-класс үз язма һәм кулинар китапларын "скрапбукинг" техникасында ясауда иде. Семинар башында кунакларны әзерләү техникасы белән таныштырдылар, аннары практик эшкә керештеләр, һәркем үз эшен бизәде. Мастер-класста катнашучылар башкарылган эшләнмәләрдән канәгать калдылар.