«Татарстан минем Республикам» патриотик сәгате

2024 елның 27 августы, сишәмбе

27 августта Олы Нырты мәдәният йорты хезмәткәрләре Татарстан Республикасы көнен бәйрәм итүгә кушылдылар. Чара безнең Татарстан Республикасына багышланды, анда теләге булган һәркем «Татарстан минем Республикам» патриотик сәгатенә кушыла алды. СВО катнашучысының улы Абдреев Сәид белән әңгәмә үткәрелде. Ул әтисенең сөйләгәннәре белән уртаклашты, аның фотосурәтләрен һәм хатларын күрсәтте. Балалар Сәидне аеруча игътибар белән тыңладылар һәм сораулар бирделәр. Шулай ук балалар белән бергә Татарстан Республикасы көненә багышланган «Кроссворд» уены да үткәрелде. Яраткан илебезгә һәм Республика көненә мөнәсәбәт яшьләрдә мәдәният хезмәткәрләре ярдәмендә формалаша. Егетләр үз илен белергә, яратырга һәм аның белән горурланырга тиеш! Кроссвордлар ярдәмендә балалар республикабыз турында күбрәк белделәр: символика, истәлекле урыннар, тарих турында.