"Мәшгульлеккә ярдәм" федераль проекты кысаларында гражданнарның аерым категорияләрен укыту

2024 елның 11 июле, пәнҗешәмбе

2021 елдан Татарстан Республикасында «Демография» милли проектының «мәшгульлеккә ярдәм» федераль проекты кысаларында гражданнарның аерым категорияләренә һөнәри белем бирүне һәм өстәмә һөнәри белем бирүне оештыру программасы гамәлгә ашырыла (алга таба – Программа). Программа Россия Федерациясе Хөкүмәте тарафыннан хезмәт базарында киеренкелекне киметү мәсьәләсен хәл итү максатыннан инициатива белән чыгарыла.

Әлеге программаның федераль операторлары булып: Россия Федерациясе Президенты каршындагы Россия халык хуҗалыгы һәм дәүләт хезмәте академиясе, Томск дәүләт милли тикшеренү университеты һәм һөнәри белем бирүне үстерү Институты тора.

Программа федераль хезмәт һәм мәшгульлек хезмәте ярдәме белән федераль бюджет акчалары хисабына гамәлгә ашырыла һәм гражданнар өчен бушлай булып тора.

«Һөнәри компетенцияләрне үстерү үзәге» автоном коммерцияле булмаган оешмасы Татарстан Республикасында һөнәри белемне үстерү институты линиясе буенча квалификацияле сайлап алу үткән һәм эшче һөнәрләр буенча укыту программаларын гамәлгә ашыруга юнәлдерелгән бердәнбер төбәк үзәге булып тора.