Бөтенроссия туй фестивалендә Татарстанны Саба муниципаль районы яшьләре тәкъдим итте: Мифтахов Данияр һәм Гаттарова Айгөл.

2024 елның 20 мае, дүшәмбе

16 майда, Идел буе федераль округы көнендә, ВДНХда Бөтенроссия туй фестивалендә, Татарстан Республикасы Министрлар Кабинеты ГХАТ Идарәсе тарафыннан Россия Федерациясенең 13 субъектыннан парларның бер үк вакытта никахларын теркәүдә Татарстан Республикасының катнашуы оештырылды. Татарстанны Саба муниципаль районыннан бер пар тәкъдим итте: Мифтахов Данияр һәм Гаттарова Айгөл.

Данияр Иске Мичән, Айгөл Кызыл-Мишә авылында яши, аларның аралашуы 10 нчы сыйныфта социаль челтәрләрдә район контроль эше турында сөйләшүдән башлана. Икесе дә күп балалы гаиләләрдән. Кызык, кәләшнең әти-әнисе, әгәр аларның малайлары туса, аны Данияр дип атарлар дип уйлаганнар. Ләкин кыз туган... хәзер аларның кияве Данияр бар!

Туй йөрешендә яшь парны Татарстан Республикасының "Агыйдел" җыр һәм бию ансамбле иҗат коллективы озата барды. Әлеге тантаналы чарада ике яктан да әти-әниләр, туганнар катнашты. Аларны Саба гражданлык хәле актларын теркәү бүлеге җитәкчесе Гөлнар Шафикова озатып йөрде.

Тантана тәмамлангач, яңа өйләнешкән парлар үзләренең тәэсирләре белән интервьюда уртаклаштылар, аны сылтама буенча карарга мөмкин: https://t.me/gowithRussia/6152.