«Татарстан Республикасы бадминтон өметләре - 2024» сайлап алу турынын 2 этабы

2024 елның 22 апреле, дүшәмбе

2024 елның 20 апрелендә «САБА - АРЕНА» СМ» өстәмә белем бирү мәктәбендә «Татарстан Республикасы бадминтон өметләре - 2024» сайлап алу 2 туры узды. Ярышларда Саба, Теләче һәм Кукмара районнары спортчылары катнашты. Түбәндәге спортчылар чемпионнар һәм призерлар булдылар: 2012 - 2013 ел., малайлар: ㊇- Латипов Рөстәм (Сабы) 🥈- Сафиуллин Рөстәм (Сабы) 🥉🥉; - Гыймадиев Тимур (Кукмара), Габдрахманов Азамат (Сабы) 2012 -  2013 ел., кызлар: ㊇ - Сафина Элина (Сабы) 🥈- Әхмәтшина Самина (Сабы) 🥉🥉 -  Әхмәтшина Камилә, Гарипова Мәрьям (икесе дә Сабы) 2014 ел, аннан кечерәкләр, малайлар: ㊇ - Закиров Самир (Сабы) 🥈 - Шагеев Айзат (Сабы) 🥉🥉 - “Шәймәрданов Азамат”, Сафин Зиннәтулла (икесе дә Сабы) 2014 ел, аннан кечерәкләр, кызлар: ㊇- Гыйләҗиева Мәдинә (Теләче) 🥈 - Шакирова Назлыгөл (Сабы) 🥉🥉 - Гайнетдинова Райля (Теләче), Рәхимуллина Иллария (Кукмара). Чемпионнарны, призерларны һәм тренерларны котлыйбыз һәм алга таба да республика турында уңышлар телибез, ул 2024 елның 27 - 28 апрелендә Алабуга шәһәрендә узачак.