«Югары Утар психик тайпылышлары булган гражданнар өчен балалар интернат йорты» дәүләт казна учреждениесендә юбилярны котлау.

2024 елның 1 апреле, дүшәмбе

85 яшьлек юбилей-һәр кеше өчен мөһим булган уникаль бәйрәм. Сиксән биш ел яшь кенә түгел, бу тормышның лаеклы өлешенә горурлык өчен сәбәп.

Бүген 1 нче апрельдә «Югары Утар психик тайпылышлары булган гражданнар өчен балалар интернат йорты» дәүләт казна учреждениесе директоры урынбасары Гәрәев Имаметдин Гәрәй улы үзенең 85 яшьлек юбилеен билгеләп үтә.

Имаметдин Гәрәй улының тормыш һәм хезмәт юлы зур йортыбызның барлык балаларында да, өлкәннәрендә дә тирән хөрмәт һәм рәхмәт хисләре уята. Социаль өлкәдә ул ярты гасырдан артык эшли. Үзенең хезмәт карьерасын интернат-йортта фельдшер сыйфатында башлап, тиздән ул учреждение җитәкчесе була.

Инновацион процессларга ярдәм итүче иҗади, прогрессив фикер йөртүче җитәкче Имаметдин Гәрәй улы күп кенә дәүләт бүләкләренә лаек булды. Бүген исә Имаметдин Гәрәй улы, директор урынбасары булып, балалар файдасына хезмәт итүен дәвам итә. Һәм без шундый «Алтын йөрәкле кеше»янында эшләвебез белән бик горурланабыз.

Юбилейга карата бәйрәм чарасы оештырылды. Юбилярны Саба районы халыкны социаль яклау бүлеге башлыгы Гайнетдинова Лилия Нургаян кызы, «Югары Утар психик тайпылышлары булган гражданнар өчен балалар интернат йорты» дәүләт казна учреждениесе директоры Хуҗин Марсель Мәгъфүр улы һәм учреждение хезмәткәрләре котлады. Лилия Нургаян кызы Саба муниципаль районы Башлыгының Рәхмәт хатын тапшырды.