"Созвездие - Йолдызлык - 2024"

2024 елның 10 марты, якшәмбе

2024 елның 9 һәм 10 мартында Балтач мәдәни үзәгендә  «СОЗВЕЗДИЕ-ЙОЛДЫЗЛЫК - 2024» XXIV ачык эстрада сәнгате республика  яшьләр телевизион фестиваленең  зона этабы һәм Гала - концерты узды .  «Хөснулла һәм Аллагияр Вәлиуллиннар исемендәге Саба балалар сәнгать мәктәбе " ннән 120 укучы катнашты.

«СОЗВЕЗДИЕ-ЙОЛДЫЗЛЫК - 2024» эстрада сәнгатенең XXIV ачык республика телевизион яшьләр фестиваленең гала - концерты нәтиҗәләре буенча Саба сәнгать мәктәбе укучылары түбәндәге нәтиҗәләрне күрсәтте:

Конкурсның зона этабы нәтиҗәләре:

"Вокал-соло" номинациясендә:

Габдрахманова Динә  (җит. Давлиева Гөлназ Рәшит кызы.) - I урын.

"Хореография " номинациясендә:

- «Яшьлек» хореография коллективы (җит. Мөбәрәкҗанова Альбина Зөфәр кызы) - II урын.

- «Экспромт» хореография коллективы (җит. Давыдова Аделина Михаил кызы) - II урын;

"Яшьлек" хореография коллективының "Мизгел" төркеме (җит. Мөбарәкҗанова Альбина Зөфәр кызы) "Иҗади илһам өчен" дипломы белән бүләкләнделәр.

"Вокаль ансамбльләр" номинациясендә:

"Энҗе бөртекләре" вокаль ансамбле (җит. Аксанова Ләлә Мөнир кызы) "Иҗади илһам өчен" дипломы,

Закирова Лилия, Кәримова Әминә, Кашапов Илүзәр "Севастополь шәһәренең артист - патриоты" билгесе белән бүләкләнделәр.

Укытучыларны һәм укучыларны лаеклы җиңүләре белән котлыйбыз! Фестивальдә катнашучыларның иҗади энергиясе киләчәктә республика һәм ил файдасына булуын, ә  «Созвездие – Йолдызлык» ны оештыручыларга  иҗади идеяләр һәм аларны тормышка ашыруларын чын күңелдән теләп калабыз!