Иштуган авыл җирлегендә халык җыены

2024 елның 7 феврале, чәршәмбе

06.02.2024 елда Иштуган авылы мәдәният йортында Иштуган авыл җирлеге гражданнары җыены булып узды. Җыенда Саба муниципаль районы Татарстан Республикасы Саба муниципаль районы башлыгы урынбасары Р.Р.Закирҗанов, хокук саклау органнары вәкилләре, оешма җитәкчеләре һәм вәкилләре катнашты. Җыелыш башында АҖ «Татмедиа» һәм АҖ «Саба дулкыннары» әзерләгән видеоматериаллар каралды. Көн тәртибендә түбәндәге мәсьәләләр каралды:

1. 2023 елдагы эшчәнлеге нәтиҗәләре һәм 2024 елда эшне камилләштерү планнары буенча җирлек территориясендәге муниципаль учреждениеләр (мәгариф, мәдәният, медицина) хисабы.
  2. Җирлеккә беркетелгән полиция оперуполномоченные Ф.Ф.Хәбибуллинның 2023 елда хокук бозуларны кисәтү һәм җинаятьчелекнең торышы турында чыгышы.
  3. Татарстан Республикасы Саба һәм Теләче МР буенча күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эшнең районара бүлеге начальнигы, Россия гадәттән тыш хәлләр министрлыгының Татарстан Республикасы буенча Баш идарәсенең күзәтчелек эшчәнлеге һәм профилактик эш идарәсе башлыгы, эчке хезмәт подполковнигы А.Р.Галимуллин чыгышы. «Саба муниципаль районында янгыннар белән хәл, закон актларына кертелгән үзгәрешләрне исәпкә алып, гражданнарның торак секторында янгын куркынычсызлыгы таләпләре»
  4. Шәмәрдән участок урманчылыгы участогы урманчысы И.А.Зиннәтуллин 2024 елның янгын куркынычы сезонына әзерлек һәм урманнарда янгын куркынычсызлыгын тәэмин итү буенча кирәкле чаралар күрү белән таныштыруы.
  5. «Сабыгаз» ЭПУ идарәсе башлыгы И.И.Мөхетдинов чыгышы (дистанцион рәвештә, «ZOOM» линиясе буенча катнашты) газ приборларын эксплуатацияләгәндә куркынычсызлык кагыйдәләре, абонентлар өчен килешүне яңадан төзү тәртибе турында, «Газ өчен түләү» кушымтасында онлайн түләү мөмкинлеге белән таныштырды.
  6. Иштуган авыл җирлеге башлыгының 2023 елгы эшчәнлек нәтиҗәләре һәм 2024 елда җирлекнең үсеш планнары турында хисабы.
  7. 2023 елда гражданнар җыелышында әйтелгән тәкъдимнәрне, үтенечләрне һәм теләкләрне үтәү буенча җаваплар һәм 2024 елда гражданнарның тәкъдимнәрен һәм сорауларына җаваплар.
  8. Җыелышның нәтиҗәсе булып Саба муниципаль районы башлыгы урынбасары Р.Р.Закирҗановның чыгышы булды, ул район территориясендә максатчан программаларны тормышка ашыру, шулай ук райондагы икътисадый һәм иҗтимагый-сәяси ситуацияләр, 2023 елда башкарылган эшләр һәм 2024 елга планнар турында сөйләде.

Барлык теләүчеләр җыенда дистанцион рәвештә, «ZOOM» линиясе буенча катнаштылар.