«Югары Утар психик тайпылышлары булган гражданнар өчен балалар интернат йорты» дәүләт казна учреждениесендә «Күңелле чаналар» темасына чара.

2024 елның 4 гыйнвары, пәнҗешәмбе

2 нче гыйнварда тәрбияче И.И. Идиятова җитәкчелегендә «Күңелле чаналар» темасына чара уздырылды.

Кыш көне чанада шуу-борынгы традиция. Борынгы заманнарда мондый күңел ачуның аерым мәгънәсе булган. Кешеләр таудан шуу яшәү көчен уята ала дип уйлаганнар. Кар тавыннан чыннан да тиз төшү рухны җәлеп итә, күңел ачу бирә, һәм бала зур күтәренкелек ала. Чын шатлык һәм күңел ачу, гадәти булмаган Кышкы могҗиза хисе тудыра.

Таудан шуу-күңелле кышкы күңел ачу безнең балалар йортының өлкәннәренә дә, балаларына да бик ошый.  «Кояш нурлары»  төркеме тәрбияләнүчеләре белән ачык һавада зур рәхәтлек белән вакыт үткәрелде.