Россия интернет-сәүдә базары лидерлары Казанда 2024 елга планнар турында фикер алышачак

2023 елның 15 декабре, җомга

Соңгы өч елда маркетплейсларда сәүдә итүче Татарстан эшкуарлары саны 174 тапкырга арткан. Алар 56 меңнән артык онлайн-кибет теркәгән, аларның керемнәре, эксперт бәяләмәләре буенча, 2023 елда 60 млрд сумнан артып китәчәк. Базарда конкуренция үскән саен, бизнесның нәтиҗәлелеген арттыру, яңа базар урыннары эзләү мәсьәләсе беренче планга чыга.

«Минем бизнес. E-COM " форумы ТР Эшкуарлыкка ярдәм фондының "Минем бизнес" үзәге тарафыннан электрон сәүдә үзәге "МАРКЕТПЛЕЙС АНО белән берлектә оештырылган, ТР Икътисад министрлыгы ярдәме белән 2024 елда интернет сәүдәсе базары тенденцияләре турында фикер алышу өчен мәйданчык булачак.

Чара РФ Президенты инициативасы белән оештырылган «Кече һәм урта эшкуарлык һәм шәхси эшкуарлык инициативасына ярдәм» милли проекты кысаларында үткәрелә.

Форум барышында Татарстан эшкуарлары һәм үзмәшгульләр беренче кулдан яңа перспективалы юнәлешләр, уңышлы сату стратегияләре һәм Россия һәм чит ил интернет-сәүдә базарларына чыгуга ярдәм итү чаралары турында мәгълүмат ала алачак. Шулай ук форумда ук маркетплейсларга техник ярдәм күрсәтү буенча күчмә хезмәтләр эшләячәк, аларның белгечләре интернет-бизнес үсеше белән бәйле барлык кызыксындырган сорауларга җавап бирәчәк.

Форум спикерлары арасында Wildberries хуҗасы Татьяна Бакальчук, «Интернет Решения» ҖЧҖ (Ozon) идарәче директоры Сергей Беляков, KazanExpress (Магнит Маркет) генераль директоры Хөснуллин Линар бар, дәүләт хакимияте органнары белән хезмәттәшлек буенча директор Яндекс e-com һәм фудтех (ҖЧҖ Яндекс) Дмитрий Русаков, дәүләт хакимияте органнары белән элемтәләр буенча вице-президент, Алиэкспресс Россия Сергей Лебедев, Россиянең башка онлайн-платформаларының топ-менеджерлары, шулай ук базар экспертлары.

"Безнең өчен Татарстан аерым регион булып тора. 2019 елда без Мәскәү һәм Санкт-Петербургтан читтә беренче бүлү үзәген төзедек һәм нәкъ менә шуннан безнең төбәк үсеше башланды, бу Wildberriesны хәзерге кебек итте. «Минем Бизнес " форумының Россия өчен уникаль форматы. E-COM», аның җирле эшмәкәрләр өчен конкрет файда алуга, 2023 ел йомгаклары һәм киләсе елга планнар турында фикер алышу өчен базар лидерларын җәлеп итү-Татарстан хакимияте интернет-сәүдә базарын үстерүгә гамәлгә ашыра торган иҗади алымның чираттагы мисалы. Шуңа күрә без бу форумда катнашу тәкъдимен бик теләп кабул иттек", - диде Татьяна Бакальчук.

"Татарстан Республикасы Рәисенең йөкләмәсе буенча Россиядә беренче электрон сәүдәне үстерү региональ программасы эшләнде һәм кабул ителде. Бу программа кысаларында шәхси кабинетларны теркәүдән алып товарларны алга җибәрүгә кадәр маркетплейсларга чыгу белән бәйле мәсьәләләр буенча эшмәкәрләрнең барлык ихтыяҗларын диярлек каплаучы ярдәм чаралары комплексы формалаштырылган. Системалы караш ярдәмендә Татарстанда теркәлгән юридик затларның һәм үзмәшгульләрнең 12 проценттан артыгы электрон сәүдә каналларын үзләштерде»,-дип ассызыклады Татарстан Республикасы Премьер - министры урынбасары-Татарстан Республикасы икътисад министры Мидхәт Шаһиәхмәтов.

"Татарстан Республикасы Раис Дәүләт Советына юлламасында Рөстәм Миңнеханов Татарстан бизнесы өчен сату базарларын киңәйтүнең мөһимлеген билгеләп үтте, шул исәптән интернет-сәүдә мәйданчыклары потенциалын куллану хисабына, - диде Татарстан Республикасы Раиса ярдәмчесе, Татарстан Республикасы башлыгы (Раиса) каршындагы Эшмәкәрләр хокукларын яклау буенча вәкаләтле вәкил Фәрит Абдулганиев. - "Минем Бизнес" форумы нәкъ менә шуларга юнәлдерелгән. Аның барышында Татарстан эшкуарлары һәм үзмәшгульләре 2024 елда иң перспективалы онлайн-сату юнәлешләре һәм тенденцияләре турында турыдан-туры базарның әйдәп баручы экспертларыннан, шулай ук эре федераль маркетплейсларның хуҗаларыннан һәм топ-менеджерларыннан мәгълүмат ала алачак».

«Минем бизнес " форумы. E-COM» 18 декабрьдә Идел буе дәүләт физик культура, спорт һәм туризм университетының Концерт залында (Казан шәһәре, Универсиада Авылы, 35 нче бина) узачак. Чара 13:00 сәгатьтә башлана.

Форумда МСП субъектлары реестрына кергән юридик затлар һәм Татарстан Республикасы үзмәшгульләре вәкилләре катнаша ала.

Катнашу бушлай. Форумда катнашу өчен теркәлү

сылтама: https://mybizforum.ru