Татарстанның 1000нән артык курьеры үзмәшгульлек буенча онлайн-интенсив узачак

2023 елның 12 декабре, сишәмбе

11 декабрьдә Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм фондының «Минем бизнес» үзәге, Яндекс белән берлектә, «Кече һәм урта эшкуарлык» милли проекты кысаларында, Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы ярдәме белән «Яндекс азык-төлек» һәм «Яндекс кибет»сервислары белән хезмәттәшлек итүче курьерлар өчен беренче онлайн-марафон старт алды.

«Минем бизнес» үзәге спикерлары Яндекс компаниясенең үзмәшгуль партнерлары өчен махсус рәвештә «Мин-үзмәшгуль» онлайн - интенсивын үткәрәчәкләр, анда үзмәшгульлекнең уңай яклары һәм лайфхаклары турында сөйләячәкләр, махсус салым режимының барлык үзенчәлекләрен ачачаклар һәм үзмәшгульләргә масштаблашырга, үсәргә һәм эшмәкәр булырга киңәшләр бирәчәкләр.

Яндекс спикерлары онлайн-лекцияләр форматында компания белән хезмәттәшлек итүнең өстенлекләре белән уртаклашачак һәм үсеш өчен өстәмә мөмкинлекләр турында сөйләячәк.

Азрак вакыт эчендә тест өчен күбрәк балл җыйган катнашучы төп бүләкне - электр велосипедын алачак.

"Россиядә курьерлар саны зур тизлек белән арта, әмма аларга ихтыяҗ тагын да тизрәк арта. Җибәрү хезмәтләренә ихтыяҗның артуы интернет-сәүдәнең актив үсеше, азык-төлек һәм сәнәгать товарларын онлайн-сату өлешенең үсүе, шулай ук әзер ризык китерү буенча хезмәтнең таралуы белән бәйле. Татарстан Республикасында үзмәшгульләр эшчәнлегенә ярдәм итү кысаларында «Мин - үзмәшгуль» проектында катнашучы 10 иң яхшы курьер электр велосипеды, шулай ук уңайлы һәм нәтиҗәле китерү өчен велосипедлар алачак», - дип уртаклашты Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм Фонды генераль директорының беренче урынбасары - «Минем бизнес»үзәге җитәкчесе Линара Бурханова.

Мәгариф программасы темалары:

1. "Эшмәкәрлек формасы буларак үзмәшгульлек: өстенлекләр, нечкәлекләр, мөмкинлекләр"

2. "Татарстан Республикасында үзмәшгульләргә ярдәм чаралары һәм мөмкинлекләре"

3. "Яндекс сервисларында һөнәри күнекмәләрне үстерү"

4. "Партнер курьерлар өчен эффектив эш вакытын оештыру"

5. "Яндекс ризыгында клиентларга хезмәт күрсәтүнең югары сыйфатын ничек тәэмин итәргә"

Үзмәшгульләр өчен бушлай уку 11-20 декабрьдә узачак, теркәлү сылтама буенча бар https://ya-samozanyatyy.ru/.

Үзмәшгуль гражданнарга гражданнарга дәүләт ярдәме "Минем бизнес" үзәге тарафыннан Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы ярдәмендә "Кече һәм урта эшкуарлык" милли проектын гамәлгә ашыру кысаларында гамәлгә ашырыла, аны РФ Президенты Владимир Путин башлап җибәрде һәм беренче вице-премьер Андрей Белоусов җитәкли.