Татарстанда 100дән артык эшмәкәр федераль спикерлардан белем алачак

2023 елның 14 ноябре, сишәмбе

15-30 ноябрьдә Татарстан Республикасында, Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы ярдәме белән, эшкуарлык эшчәнлеге күнекмәләрен үзләштерергә теләүчеләр өчен яңа белем бирү программасы старт ала. Катнашучылар очрашуларга, вебинарларга, онлайн лекцияләргә һәм бизнес-экспертлар белән консультацияләргә бушлай йөри алачак.

Бизнес-укытуны Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы һәм «Минем бизнес» үзәге, «Кече һәм урта эшкуарлык һәм шәхси эшкуарлык инициативасына ярдәм итү» милли проектын гамәлгә ашыру кысаларында «Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм итү фонды»МКК оештырачак.

Катнашуга республика территориясендә бизнес ачарга ниятләгән физик затлар чакырыла.

"Яңа эшкуарлар өчен Бизнес-старт" - үз эшен булдыру, үстерү һәм масштаблаштыру өчен көчле интенсив. Курс эшкуарлык эшчәнлеген алып баруның хокукый һәм финанс нигезләренең үзенчәлекләрен аңларга ярдәм итәчәк - финанс максатлар куярга, аларның казанышларын күзәтергә һәм теләсә нинди масштабтагы бизнес алып бару процессында «авырлыкларга» вакытында җавап бирергә өйрәнергә.

2 атна эчендә, фән белгечләре белән онлайн лекцияләр ярдәмендә, курста катнашучыларга тәкъдим ителәчәк:

- киләчәк бизнес идеясын формалаштыру;

максатлы аудиторияне сегментлаштыру һәм кыйммәтләр тәкъдимен формалаштыру;

- проект базарының үзенчәлекләрен, көндәшләрен һәм көндәшлек өстенлекләрен аңлау;

- Маркетинг коралларын аңлау;

- бизнес хуҗасының җаваплылыгы һәм хокуклары турында фикер алышу;

-салым салуның оештыру-хокукый формасын һәм режимын сайларга һәм салым йөкләмәсен исәпләргә.

"Үз эшләрен булдырып, яшьләр, беренче чиратта, үз эшләрен тәэмин итәләр, шулай ук башкалар өчен эш урыннары булдыралар. Яшьләрнең еш кына тискәре тәҗрибәсе юк, алар куркынычларга әзер, аларның актив тормыш позициясе һәм заманча технологик тенденцияләрне аңлау бар. Шуңа күрә безнең бурыч - укыту чараларын үткәрүдән алып финанс ярдәменә кадәр барлык этапларда да мөмкин кадәр ярдәм итү», - дип шәрехләде Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм Фонды генераль директорының беренче урынбасары - «минем Бизнес»үзәге җитәкчесе Линара Бурханова:

Курс Татарстан Республикасы территориясендә эш алып барырга ниятләүче физик затлар өчен мөмкин кадәр уңайлы катнашуны тәэмин итү өчен көндезге очцияләр, онлайн-вебинарлар һәм югары квалификацияле бизнес-экспертлар белән консультацияләр форматында узачак.

Укуның нәтиҗәсе көндезге очрашу булачак, анда катнашучылар бизнес ачу буенча сораулар бирә, үз бизнес-проектларын яклый һәм жюри әгъзаларыннан эксперт бәясен ала алачак.

Проектта катнашуның төп шарты - РФ КУЭ Цифрлы платформасында укуга заявка бирү. «Региональ ярдәм чаралары» бүлегендә «Минем бизнес» үзәге үткәрә торган укыту чараларына язылу» хезмәтен, «15.11-30.11 «Эшмәкәрләр өчен бизнес-старт» укыту курсларын сайларга кирәк.

МСПның цифрлы платформасында авторизацияләү өчен оешманың дәүләт хезмәтләре порталында (ЕСИА) хисап язмасы җитәрлек. Цифрлы платформада теркәлү буенча тәфсилле инструкцияләр сылтама буенча урнаштырылган https://clck.ru/36HPb6

Татарстан Республикасы халкы өчен катнашу бушлай. Программага урыннар саны чикләнгән.
*Укыту программасы "Кече һәм урта эшкуарлык һәм шәхси эшкуарлык инициативасына ярдәм" милли проекты кысаларында гамәлгә ашырыла