Татарстан Росреестрының зур командасында эшләргә телисезме? Ул чакта сезгә-безгә!

2023 елның 5 октябре, пәнҗешәмбе

Росреестрда һәм Татарстан Республикасы буенча Роскадастрада эшкә урнашу мәсьәләләре буенча кайнар линия узды. Ведомстволар экспертлары татарстанлыларга ведомстволарда эшкә урнашу шартлары һәм тәртибе, актуаль вакансияләр, шулай ук аларга карата таләпләр турында киңәш бирделәр.

Татарстан Росреестрына эшкә урнашу тәртибе

Дәүләт хезмәтенә керү шартлары һәм тәртибе дәүләт гражданлык хезмәте турында законнарның гомуми принципларына нигезләнгән. Дәүләт хезмәтенә 18 яшькә җиткән, РФ дәүләт телен белгән һәм РФ Дәүләт гражданлык хезмәте турында законында билгеләнгән гражданлык хезмәте вакантлы вазифасына квалификация таләпләренә туры килгән РФ гражданнары керергә хокуклы. Дәүләт хезмәтендә булуның чик яше - 65 яшь.

Гражданның дәүләт хезмәтендә кабул ителмәү шартлары:

гражданны суд карары белән эшкә сәләтсез яки чикләнгән эшкә сәләтле дип тану;

гражданны дәүләт хезмәте вазифасы буенча вазифа бурычларын үтәү мөмкинлеген кире кагучы җәзага хөкем итү, законлы көченә кергән суд карары буенча, шулай ук закон нигезендә билгеләнгән тәртиптә төшерелмәгән яки түләнмәгән хөкем ителү очрагында;

гражданлык хезмәтенә керүгә яки аны үтүгә комачаулаучы һәм медицина учреждениесе нәтиҗәсе белән расланган авыруның булуы;

гражданлык хезмәткәре белән якын туганлык (ата-аналар, ир белән хатын, балалар, абыйлар, апалар, шулай ук абыйлар, апалар, әти-әниләр һәм ир белән хатынның балалары), әгәр гражданлык хезмәте вазифасын алмаштыру аларның берсенең икенчесенә турыдан-туры буйсынуы яки контроле астында булуы белән бәйле булса;

РФ гражданлыгыннан чыгу яки башка дәүләт гражданлыгын алу;

башка дәүләтнең (башка дәүләтләрнең) гражданлыгы булу, Әгәр Россия Федерациясенең халыкара килешүендә башкасы каралмаган булса;

гражданлык хезмәтенә кергәндә ялган документлар яки алдан ук ялган мәгълүматлар бирү һ. б.

Тулырак исемлек белән Татарстан Росреестрының рәсми сайтында «Кадрлар сәясәте»бүлегендә танышырга мөмкин.

Вакантлы вазифалар

Татарстан Росреестрына югары белемле өлкән төркем белгечләре, шулай ук Урта һөнәри белемле кече төркем белгечләре кирәк.

Кая мөрәҗәгать итәргә?

Функциональ кадрлар резервына кертү өчен дәүләт хезмәте һәм Идарәнең кадрлар бүлегенә мөрәҗәгать итәргә кирәк: Казан шәһәре, Авангард урамы, 74 йорт, тел. (843)255-24-54, 255-24-69, кабул итү көннәре: Сишәмбе 8.00 дән 12.00 гә кадәр, пәнҗешәмбе 13.00 дән 17.00 гә кадәр.

Татарстан Республикасы буенча Роскадастрга ничек урнашу турында кампаниянең рәсми сайтында укыгыз.