Татарстан эшкуарлары бер елга хисап тапшыру өчен сервиска бушлай керә ала

2023 елның 25 сентябре, дүшәмбе

Татарстан Республикасы Икътисад министрлыгы карамагындагы Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм фондының "минем бизнес" үзәге «кече һәм урта эшкуарлык» милли проектын гамәлгә ашыру кысаларында бер календарь елга хисап тапшыру өчен сервиска бушлай керү мөмкинлеге бирү буенча хезмәт күрсәтүгә гаризалар кабул итүне ачты. 2022 елда хезмәтне Татарстан Республикасының 200дән артык эшкуары алды.

Хисап бирү өчен сервиска бушлай керү хезмәте үз эченә ала:

ФНС, Россия Социаль фонды, Росстат, РОУМИНГСЫЗ теләсә кайсы төбәккә Үзәк банкка онлайн-хисап бирү;

- отчетларны әзерләү, йөкләү, редакцияләү һәм җибәрү;

хисапларны тикшерү, автомат исәпләүләр һәм тутыру буенча белешмәләр;

1стан ФНСКА хисапларны тикшерү, редакцияләү һәм җибәрү модуле, Россия Социаль фонды һәм Росстат;

- түләү йөкләмәләрен һәм квитанцияләрне тутыру;

сату китабы һәм счет-фактур журналы буенча контрагентлар белән чагыштыру;

- контроль органнардан белешмәләр һәм өземтәләр;

ФНС таләпләренә җаваплар әзерләү һәм җибәрү;

СМС һәм email аша хисап статусы һәм контроль органнардан хәбәрләр турында хәбәрләр;

- законнар базасы белән белешмә-хокукый сервис;

тәүлек әйләнәсе хезмәттә һәм предмет өлкәсендә эшләү буенча ярдәм һәм консультацияләр.

Ярдәм программасында катнашу өчен РФ МСП цифрлы платформасында «төбәк ярдәм чаралары» бүлегендә гариза бирергә, «бер елга хисап тапшыру өчен сервиска бушлай керү мөмкинлеге бирү»хезмәтен сайларга кирәк.

Заявканы карау нәтиҗәсен эшмәкәр шәхси кабинетында РФ МСП. цифрлы платформасында күзәтә алачак.

Хезмәт буенча өстәмә мәгълүматны «минем бизнес» үзәгенең кайнар линия номеры буенча алырга мөмкин: 8 (843) 524-90-90.

Исегезгә төшерәбез, Эшкуарлар өчен хезмәтне «Кече һәм урта эшкуарлык һәм шәхси эшкуарлык инициативасына ярдәм» милли проектын гамәлгә ашыру кысаларында Татарстан Республикасы Эшкуарлыкка ярдәм фондының «Минем бизнес» үзәге күрсәтә. Милли проектның кураторы-РФ Хөкүмәте Рәисенең беренче урынбасары Андрей Белоусов.