Россия инвалидларының 4 нче спартакиадасы

2023 елның 20 сентябре, чәршәмбе

2023 елның 15-19 сентябреннән Йошкар-Ола шәһәрендә Мари Эль Республикасы Россия инвалидларының 4 нче спартакиадасын кабул итте. Ярышларда Россия Федерациясенең 14 төбәге өстәл теннисы программасында катнашты. Әлбәттә, Татарстан җыелма командасының төп нигезен Саба районы спортчылары тәшкил итте. Гомумкоманда зачетында Татарстан 1 урынны алды. Команда зачетында кызлар Спартакиада җиңүчеләре булдылар. Егетләр, Санкт-Петербург теннисчысын алга җибәргәннән соң, көмеш медаль ияләре булдылар.

Кызлар составы: Ануфриева Анастасия,Шәйдуллина Элина, Петрова Яна. Егетләр составы: Закиров Ранис,Кашапов Сәйдәш,Гайфуллин Ленар.

Шәхси разрядта (кызлар) Анастасия Ануфриева Спартакиада җиңүчесе булды, Элина Шәйдуллина икенче турнирда уңыш казанды.

Яшүсмерләр арасында ялгыз разрядта да якташларыбыз алда барды:Сәйдәш Кашапов Спартакиада җиңүчесе,Ранис Закиров көмеш медаль иясе булды.

Парлы һәм катнаш разрядлар уйнатылды: ир-атлар парында безнең Закиров Ранис һәм Кашапов Сайдаш Спартакиада җиңүчеләре булдылар. Хатын-кызлар парлы разрядында Ануфриева Анастасия һәм Шәйдуллина Элина шулай Татарстан Спартакиадасы җиңүчеләре булдылар.