Бушлай вебинар үткәрү планлаштырыла

2023 елның 16 июне, җомга

Татарстан Республикасының Сатып алулар буенча дәүләт комитеты хәбәр иткәнчә, сатып алуларны урнаштыруның нәтиҗәлелеген арттыру максатларында, шулай ук Татарстан Республикасы заказчыларын методологик озата бару кысаларында «чит ил товарларын сатып алуга РФ Сәнәгать һәм сәүдә министрлыгының рөхсәтен ничек алырга + сатып алу объекты тасвирламасын төзүнең төп кагыйдәләре, КТРУ куллану»темасына бушлай вебинар үткәрү планлаштырыла.

Вебинар спикерлары: «Татарстан Республикасы сатып алуларны үстерү үзәге» АҖнең сатып алу эшчәнлеген озата бару бүлеге җитәкчесе - Сидорова Елена Павловна, «Татарстан Республикасы сатып алуларны үстерү үзәге» АҖнең сатып алу эшчәнлеге бүлеге җитәкчесе урынбасары - Магданов Илнар Илдарович.

Вебинар кысаларында сез белерсез:

- нинди товарларга һәм нинди максатлар өчен рөхсәт бирелә;

- рөхсәт нинди вакыт эчендә гамәлдә;

- сатып алу объектының тасвирламасын төзүнең төп кагыйдәләре;

- КТРУ куллану кагыйдәләре.

Онлайн-трансляция 2023 елның 27 июнендә 10:00 сәгатьтә узачак.

Вебинарда катнашу өчен гаризаны «ТР сатып алуларны үстерү үзәге " АҖнең рәсми сайтында тутырырга кирәк (https://zakupki.tatar/) «вебинарлар»бүлегендә.