Киез итек-шоу

2023 елның 17 феврале, җомга

Вакыт өчен барысы да бар, мода аларга тәэсир итми. Болар - киез итекләр, шугалак, кышын алыштыргысыз аяк киеме. 16 февраль көнне Иштуган мәдәният йорты белгечләре укучылар белән уеннар һәм күңел ачу аша рус халкының традицияләрен саклап калу максатыннан «Киез итек-шоу» уен программасы уздырдылар. Балаларны киез итекләр барлыкка килү тарихы белән таныштырдылар, киез итекләр турында кызыклы фактлар сөйләделәр. Борынгы рус традициясе буенча, һәр йортта хәтта сувенирлар булса да, бер пар киез итек булырга тиеш. Тормыш бәхетле булсын өчен, өй тулы касә. Берсендә тәңкә, икенчесендә конфет куярга кирәк. Балалар кроссвордны чиштеләр, итек турында мәкальләр, шигырьләр һәм такмаклар укыдылар, «Киез итекне аяктан ыргыту», «Кегли бәреп төшерү», «Атта йөрү» эстафетасында катнаштылар. Катнашкан өчен барысы да татлы булэклэр алды.