Балалар пособиеләрен һәм социаль түләүләрне иртә түләү

2022 елның 27 декабре, сишәмбе

Татарстан Республикасы буенча Пенсия фонды бүлеге хәбәр иткәнчә, Яңа ел бәйрәмнәренә Татарстанда яшәүчеләргә, гадәттәгечә, декабрь аенда балаларга һәм йөкле хатын-кызларга айлык түләүләрне вакытыннан алда түләячәкләр. Элек түләү графигы кредит учреждениеләре аша ярдәм чаралары алган гражданнарга күчереләчәк.

Балалар һәм йөкле хатын-кызлар өчен иртә түләүләр:

29 декабрьдә бәйрәм эшләми торган көн өчен 2023 елның 3 гыйнварында алучылар счетына түбәндәге айлык түләүләр керәчәк:

* балага узуның иртә чорында исәпкә баскан хатын-кызлар;

8-17 яшьлек балалар өчен;

* бала карау буенча ел ярымга кадәр эшләмәүче ата-аналарга;

• хәрби хезмәт үтүче хәрби хезмәткәрләрнең балаларына.

«Россия Почтасы» бүлекләре аша айлык түләүләрне алучыларга декабрь ае өчен пособиеләр түләү график буенча 2023 елның 3 гыйнварыннан 25 гыйнварына кадәр башкарылачак.

Пенсияләр һәм башка социаль түләүләр:

"Гыйнвар аенда картлык буенча иминият пенсияләре эшләмәүче пенсионерларга индексацияләнгән күләмдә түләнәчәк. 2023 елның гыйнварыннан индексация суммасы 4,8% дәрәҗәсендә билгеләнгән", - дип төгәлләштерде Россия Пенсия фондының Татарстан бүлеге башлыгы Эдуард Вафин.

Кредит учреждениеләре аша пенсияләрне түләү билгеләнгән график буенча – 2023 елның 12 гыйнварыннан башкарылачак.

«Россия Почтасы» бүлекләре аша пенсия һәм социаль түләүләр гадәти график буенча башкарылачак. Почта элемтәсе бүлекләре республикада түләү чоры башлану белән бер үк вакытта, почта бүлекчәләренең эш графигы нигезендә ачылачак. Тапшыру датасы пенсионерның яшәү адресы буенча билгеләнгән.