«Ул кабызган утлар мәңге янар» исемле китап күргәзмәсе

2022 елның 19 сентябре, дүшәмбе

15 сентябрь көнне Юлбат мәдәният йорты һәм китапханә хезмәткәрләре Спас районы Белозерка авылында туган татар драматургиясенә нигез салучы Кәрим Гали улы Тинчуринның тууына 135 ел тулу уңаеннан «Ул кабызган утлар мәңге янар» исемле китап күргәзмәсе оештырдылар. Күргәзмәдә драматург, театр эшлеклесе, Татарстан Республикасының атказанган артисты тормышы һәм иҗаты турында китаплар тәкъдим ителде. Татар театр сәнгатен Кәрим Тинчурин исеменнән башка күз алдына да китереп булмый. Аның татар театрын, бигрәк тә совет чорын үстерүдәге эшчәнлеге искиткеч нәтиҗәле. Егерменче һәм утызынчы елларда Кәрим Тинчурин тарафыннан аның иң яхшы драматургик әсәрләре: "Зәңгәр шәл", "Ил" драмасы, "Җилкәнсезләр" комедиясе булдырылды, алар бу көннәрдә дә популяр.