Татарстан Республикасы Президенты Указы

2022 елның 31 августы, чәршәмбе

Республика көненә Татарстан Президенты Указы белән республика урман хуҗалыгын үстерүгә зур өлеш керткән һәм күпьеллык намуслы хезмәте өчен "Татарстан Республикасы алдындагы казанышлары өчен" ордены медале белән бүләкләү турында "Саба урманчылыгы"Татарстан Республикасы Дәүләт казна учреждениесе җитәкчесе-урманчысы Гыйззәтуллин Васил Нурулла улы бүләкләнде.

Гыйззәтуллин Васил 1953 елның 14 мартында Нурулла Гыйззәтулла улы һәм Рәис Шәймулла кызы гаиләсендә икенче бала булып туа. Әти-бабай урманчылар иде, шуңа күрә булачак һөнәр сайлауда сорау булмады. 1974 елда Лубян урман техникумын тәмамлап, курс студенты Рәсүл Галимовнага өйләнә. Хезмәт юлын Зәй леспромхозында башлый. 1975 елда туган ягына - Саба леспромхозына кайта, анда мастер, урманчы ярдәмчесе, урманчы, баш инженер булып эшли. 1999 елда "Саба урман хуҗалыгы"ФДУ директоры итеп билгеләнә. Хәзерге вакытта "Саба урманчылыгы"дәүләт казна оешмасының җитәкче-урманчысы булып тора. Дәүләт бүләкләре: ТАССРның Атказанган урманчысы, фән һәм техника өлкәсендә дәүләт премиясе лауреаты, Татарстан Республикасы Авыл хуҗалыгы һәм азык-төлек министрлыгының Рәхмәт хаты, "Казанның 1000 еллыгы истәлегенә"медале. Өйләнгән, 3 кызы бар.