Яшь Гвардия Сабарайонындагуманитарҗыеноештырды

2022 елның 1 августы, дүшәмбе

2022 нчеелның 21-28 нче июль аралыгындаЯшь Гвардия СабаҗирлебүлекчәсеинициативасыбеләнБайларСабасыныңБалалариҗатыүзәгебазасында ДНР һәм ЛНР күчеп килүчеләргәярдәмкүрсәтүбуенчагуманитарҗыеноештырды. Атнадәвамындаберенчелкирәк-яраклар: балаларһәмөлкәннәрөчен кием-салымһәмаяккиемнәре, шәхси гигиена чаралары, азык-төлектоварларыҗыелды.

Бүген, 1 август көнне, барлык җыелган әйберләр дә Казан шәһәренә тапшырылды. Саба районы халкы оешма-предприятиеләре, бигрәк тә яшьләр тырышлыгы белән 1516,55 килограмм гуманитар йөк җыйналды.

Актив предприятиеләр арасында түбәндәге оешмалар бар: "Саба урман хуҗалыгы"ҖЧҖ, "САИДА"ҖЧҖ, "Умырзая", "Алмаз Мебель" җиһаз компаниясе, шәхси эшәмәкәр Нәбиев, 129 нчы янгын часте, "Биектау сөт заводы" ҖЧҖ, барлык белем бирү учреждениеләре һәм районның битараф булмаган кешеләре катнаштылар.

"Яшь Гвардия" җирле бүлекчәсе Саба муниципаль районы халкына рәхмәтләрен белдерә!

#МолодаяГвардия
#МГЕР16