Явлаштау авыл җирлегендә Сабантуй бәйрәме

2022 елның 14 июне, сишәмбе

Явлаштау авыл җирлегендә Сабантуй бәйрәме 12 июнь көнне Явлаштау авыл җирлегендә татар халкының милли бәйрәме-Сабан туе булып узды. Бәйрәм Явлаштау урта мәктәбе укучылары әзерләгән пролог белән башланып китте. Бәйрәмне авыл җирлеге башлыгы Нуриев Р.Х. ачып җибәрде,район башлыгы исеменнән котлау сүзләре белән Башкарма комитет җитәкчесенең икътисад буенча урынбасары Баһманов М.М чыгыш ясады, шулай ук барлык халыкны «Саба» җаваплылыгы чикләнгән җәмгыятенең «Явлаштау» бригадасы идарәчесе Мөхетдинов А. Р. котлады. Бәйрәмдә Казаннан профессиональ артистлар: Татарстанның халык артисты Салават Фәтхетдинов, «Сэйдэш»бию торкеме, Динара Рәхимова, «Ямьле»төркеме,Лэйна һәм Эльвира Фазлиева чыгыш ясады. Бәйрәмне Татарстанның атказанган артисткасы Гөлназ Сәфәрова, Рәдиф Әхмәдиев һәм татар радиосы алып баручысы Байбулат алып барды. Бәйрәм бик яхшы концерт программасы , кызыклы уеннар һәм бик яхшы бүләкләр белән бер сулышта узды.