Мишә авыл җирлегендә Сабантуй-2022

2022 елның 14 июне, сишәмбе

Ял көннәрендә республиканың авыл һәм район үзәкләрендә милли бәйрәмебез-Сабан туе зур колач белән узды. Татар халкының иң яраткан бәйрәме Сабантуй-бер үк вакытта борынгы һәм яңа бәйрәм, Хезмәт бәйрәме, анда халыкның матур гореф-гадәтләре, җырлары, биюләре, гореф-гадәтләре һәм уеннары берләшә. 12 июнь көнне Лесхоз бистәсендә Лесхоз мәдәният йорты, китапханә хезмәткәрләре Мишә авыл җирлеге оешмалары белән берлектә Сабантуй бәйрәме булып узды. Бәйрәмдә Лесхоз бистәсе үзешчәннәре, шулай ук Казаннан профессиональ артистлар чыгыш ясады. Бәйрәм бик кызыклы уеннар һәм бик яхшы бүләкләр белән бер сулышта узды. Мәсәлән, Сабан туен бәйрәм итү ел саен 12 июньдә билгеләп үтелә торган Россия Федерациясе бәйрәме белән туры килде, шулай ук цифрлаштыру елына - гаджетлар күрсәтелде. Халык бәйрәменнән соң без үз адресыбызга халыктан уңай фикерләр һәм рәхмәт сүзләре алдык.