БөекҖиңүнең 77 еллыгы уңаеннан Ватан сугышы инвалидларына һәм ветераннарына акчалата түләү

2022 елның 11 апреле, дүшәмбе

Россия Пенсия фондының Татарстан РеспубликасыбуенчаБүлекчәсеБөекВатансугышындаҖиңүнең 77 еллыгынабагышлангантүләүнебирәбашлады.

БөекВатансугышыинвалидларынаһәмБөекВатансугышындакатнашучыларга, 1941-1945 елларвакыйгаларындатурыдан-туры катнашкангражданнарга 10 000 сумкүләмендәбертапкырбирелүчебуакчаны пенсия һәмсоциальтүләүләрбеләнбергә апрель аендауккүчерә.

«ТатарстандаҖиңүкөненә ел саенбирелүчеәлегетүләүне 438 ветеран алачак. Түләү Россия Пенсия фондыныңтерриториальорганнарыкарамагындагымәгълүматларнигезендәгражданнарныңшәхсимөрәҗәгатеннән башка башкарыла», - дипбилгеләпүтте Татарстан Республикасыбуенча Пенсия фонды идарәчесе Эдуард Вафин.

Исегезгәтөшерәбез, 1941-1945 еллардагыБөекВатансугышыинвалидларынаһәмсугыштакатнашучыларгабертапкыртүләнәторгантүләүләр Россия Федерациясе Президенты В.В. Путинның «ГражданнарныңкайберкатегорияләренәҖиңүкөненәеллыкакчалататүләүтурында» 2019 елның 24 апрелендәге 186 номерлы Указы нигезендәгамәлгәашырыла.