«2022 елның 2 «февралендә»Мингер Агро " ҖЧҖнең еллык җыелышы булды

2022 елның 3 феврале, пәнҗешәмбе

"Мингер Агро" ҖЧҖ предприятиесе 2017 елның 17 мартында оештырылган. ОКВЭД эшчәнлегенең төп төре 10.41 май һәм май җитештерү. Предприятиядэ 25 кеше эшли. Предприятие динамик рәвештә үсә. Уртача хезмәт хакы 35000 сум тәшкил итә. 2020 елда 9 кешегә өстәмә 9 эш урыны булдырылган. Керем 2019 ел белән чагыштырганда 2% ка арткан, хезмәт хакы фонды 1% ка арткан. Салым йөкләмәләре һәм иминият взнослары буенча бурыч юк.

Чимал сатып алу өчен яңа складлар төзергә планлаштырабыз, предприятиенең җитештерүчәнлеген арттыру һәм яңа эш урыннары булдыру максатында. Шулай ук Татарстан Республикасыннан читтә Ульяновск өлкәсе, Саратов өлкәсе кебек субъектлар белән яңа килешүләр төзергә планлаштырабыз.                                                                                                         Еллык җыелышта район җитәкчелеге исеменнән Башкарма комитет җитәкчесенең инвестицион үсеш һәм эшмәкәрлеккә ярдәм итү буенча урынбасары И.И. Котдусов катнашты.