"Исәнме, Яңа ел!»

2022 елның 7 гыйнвары, җомга

Һәр өлкән кеше яки бала Яңа ел якынлашуын көтә. Традиция буенча 31 декабрь көнне Иштуган авыл мәдәният йорты һәм китапханә хезмәткәрләре " Исәнме, Яңа ел!кунаклар һәм безнең бистәдә яшәүчеләр дә килгән иде.Авыл җирлеге башлыгы Гайнетдинов Д.М. халыкны бәйрәм белән котлады һәм кар сыннары ясаган гаиләләргә бүләкләр тапшырды. Тамаша дәвамында төрле музыкаль композицияләр һәм үзешчән сәнгать номерлары яңгырады. Кыш бабай белән Кар Кызы бик күп сюрпризлар һәм бүләкләр алып килделәр. Алар барысын да Яңа ел белән котладылар, чыршы янында әйлән-бәйлән әйләнделәр, яңа ел җырлары җырладылар, уеннар, конкурслар үткәрделәр. Бәйрәм кичәсенең соңгы этабы "Яңа ел дискотекасы "булды. Барлык катнашучылар да үткәрелгән чарадан канәгать калдылар, киләсе елга күп кенә уңай энергия алдылар.