Татарстан Росреестры «гараж амнистиясе»буенча атналык кайнар линия ача

2021 елның 2 сентябре, пәнҗешәмбе

Һәр пәнҗешәмбе көнне бөтен республика буенча гараж билгеләнешендәге объектларны һәм җир кишәрлекләрен гадиләштереп рәсмиләштерү мәсьәләләре буенча "кайнар линия" эшләячәк. Бу атнада ул җомга көнне, 3 сентябрьдә 10дан 11 сәгатькә кадәр узачак.

Казанда (843)255-25-71 кайнар линия телефоны буенча Татарстан Росреестры һәм Кадастр палатасы экспертлары гражданнардан шалтыратулар кабул итәчәк. Республиканың башка шәһәр һәм районнарында "кайнар линия" телефоннары белән Росреестрның Татарстан Республикасы буенча Идарәсенең рәсми сайтында танышырга мөмкин rosreestr.tatarstan.ru " Гражданнар мөрәҗәгатьләре « - » кайнар линияләр «бүлегендә.

Исегезгә төшерәбез, 2021 елның 1 сентябреннән «гараж амнистиясе " турындагы Закон үз көченә керде, аның гамәлдә булуы гараж билгеләнешендәге объектларга (үз-үзеңне төземичә), бары тик 2004 елның 31 декабренә кадәр, ягъни шәһәр төзелеше кодексы гамәлгә кергәнче төзелгән фундамент һәм диварлары булган капиталь объектлар гына. «Гараж амнистиясе» 2026 елның 1 сентябренә кадәр дәвам итәчәк.