Шәмәрдән авыл җирлеге Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре арасында иң яхшы Яңа ел чарасы һәм бәйрәмчә бизәлеш буенча республика конкурсында 1 нче урынны яулады.

2021 елның 9 феврале, сишәмбе

Шәмәрдән авыл җирлеге Татарстан Республикасы Муниципаль берәмлекләре арасында иң яхшы Яңа ел чарасы һәм бәйрәмчә бизәлеш буенча республика конкурсында катнашты. «Үзәк Яңа ел чыршысын иң яхшы бизәү һәм җирлекләрдә биш зона төркеме (район үзәкләреннән тыш) буенча яңа ел чыршысын үткәрү» номинациясендә Шәмәрдән авыл җирлеге Төньяк зонада 1 нче урынны алды. Нәтиҗәләр 2021 елның 6 февралендә ТР Хөкүмәте Йортында Татарстан Республикасы Президенты Рөстәм Нургали улы Миңнеханов үткәргән республика киңәшмәсе кысаларында ясалды. Рөстәм Нургалиевич беренче урыннарны алган муниципаль берәмлекләргә дипломнар тапшырды.