Татарстан Росреестры арбитраж идарәчеләре өчен имтихан үткәрде

2019 елның 28 августы, чәршәмбе

Россия Юстиция министрлыгының Казан хокук академиясенең институтында арбитраж идарәчеләрен әзерләүнең бердәм программасы буенча белем алган тыңлаучыларның имтиханы узды.

Институт вәкилләре, шулай ук Росреестрның Татарстан Республикасы буенча идарәсенең СРО өлкәсендә контроль (күзәтчелек) бүлеге башлыгы Гөлия Елесина кергән имтихан комиссиясе теоретик имтиханны кабул итте.

Арбитраж идарәче исеменә дәгъва кылучы сигез кешенең дүртесе имтиханны уңышлы тапшырды. Алга таба аларга Росреестр тарафыннан билгеләнгән үрнәктәге таныклык биреләчәк.

Игътибарга

Теоретик имтиханны арбитраж идарәчеләрен әзерләүнең бердәм программасы буенча укуның тулы курсын узган яки программаны мөстәкыйль (экстерн) өйрәнгән һәм «кризиска каршы идарә» белгечлеге буенча югары белемгә ия булган йә арбитраж идарәчесе вазыйфаларын бер елдан да ким булмаган бурычлыга карата мондый бурычларны үтәү вакытыннан тыш, бер елдан да ким булмаган зат тапшырырга мөмкин.

Исегезгә төшерәбез,Татарстан Росреестрының вәкаләтләреннән берсе-үз-үзен җайга салучы оешмалар, шул исәптән арбитраж идарәчеләр өлкәсендә контроль (күзәтчелек). Бу хакта тулырак мәгълүмат Росреестрның Татарстан Республикасы буенча Идарәсенең рәсми сайтында rosreestr.tatarstan.ru.