Республика шахмат-шашка турнирында катнашу

2019 елның 3 июле, чәршәмбе

27 июнь көнне Татарстан Республикасы Хезмәт, халыкны эш белән тәэмин итү һәм социаль яклау министрлыгы социаль хезмәт алучылар арасында шахмат-шашка буенча республика турниры үткәрде. "Лесхоз картлар һәм инвалидлар интернат-йорты» дәүләт автоном социаль хезмәт күрсәтү учреждениесеннән Латыйпов Рәис һәм Патыев Илья катнашты. Директор Нургалиев Илһам Хашим улы жюри буларак катнашты.

Интеллектуаль ярыш "Бахадир» яшьләр үзәгендә үтте. Тамашачылар һәм катнашучылар махсус йөрешләр белән таныштылар һәм фикердәшләр белән аралаша алдылар.

Шахмат-ул барлык һәм хөрмәтле спорт төрләренең берсе генә түгел, ә бәлки фән, сәнгать, логика һәм азарт белән бергә яшәү рәвеше дә. Шашкалар да акыл өчен бик яхшы гимнастика. Икенче яктан  шахматтан да калышмыйлар. Бу уеннар буыннарны һәм төрле мәдәниятләрне берләштерә, энергия туплый һәм теләсә кайсы яшьтә акыл үсешен стимуллаштыра, - дип ышана турнир катнашучылары. Шуңа да алар ярышларда бик теләп катнаштылар.