Явлаштау авыл җирлегендә “Мир” телевизион каналы журналистлары татарча туй тошереп киттеләр

2019 елның 23 мае, пәнҗешәмбе

Явлаштау авыл җирлегендә “Мир” телевизион каналы журналистлары  татарча туй тошереп киттеләр.  Күренешләрдә Шекше, Явлаштау, Шытсу фолклор торкемнәр, район мәдәният йорты хезмәткәрләре, барлык җирлекләрнең мәдәният йорты хезмәткәрләре катнашты.  “Любовь без границ” твапшыруы алып баручылары Евгения Родионова `һәм Григорий Полищук сүзләренә караганда, иң күңелле туй Татарстан Республикасында, Саба районы Явлаштау авылында үткән.

Егетләрнең гармун белән башкарган дәртле җырлары, кунакчыл халык, бизәлгән атлар, милли киемнәр, күңел җылысын биреп әзерләгән туй ризыклары, шуларга өстәп, гаиләнең ныклыгын саклауга юнәлтелгән традицияләр.

Тиздән   “Мир” телевизион каналының   “Любовь без границ” тапшыруында Явлаштау авылында үткән туйны күрсәтүне котәбез.