пәнҗешәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы белгече тарафыннан «Саба урта гомуми белем бирү мәктәбе»МББУНЫҢ 7-11 сыйныф укучылары өчен кулланучылар белемнәре нигезләре буенча сыйныфтан тыш дәрес оештырылды.

Саба районы Корсабаш авылында гражданнарны күчмә кабул итү булды

чәршәмбе

Сатучыларга азык-төлек һәм азык-төлек булмаган товарлар, шулай ук алкоголь продукциясе сәүдәсе кагыйдәләренең һәм РФ «Кулланучылар хокукларын яклау турында»гы Законының төп нормалары аңлатылды. Сатыла торган товарларга һәм кулланучылар почмагына бәяләрне рәсмиләштерү кагыйдәләре, сатучы һәм товарлар турында мәҗбүри һәм ышанычлы мәгълүмат булу, оешманың элмә тактасы һәм товарлар турында рус телендә мәгълүмат булу, товарларның яраклылык срокларын һәм саклау шартларын күзәтү турында консультацияләр бирелде.

Кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендәге мәсьәләләрне хәл итү турында мәгълүмат белән бушлай басма продукция тәкъдим ителде.

2024 елның 11-22 мартында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органында "Техник яктан катлаулы товарларның сыйфаты" һәм "Сатучыдан сорау" темаларына кулланучылар хокукларын яклау мәсьәләләре буенча кайнар линия ачылды.

Сорауларны телефон аша (мәгълүмат түбәндә урнашкан) яки турыдан-туры консультация үзәкләрендә һәм пунктларында бирергә мөмкин булачак (графиклар район порталларында "Кулланучылар хокукларын саклау" бүлегендә урнаштырылган).

Гражданнар үзләрен кызыксындырган сорауларны бирә, хокукларын бозган оешмаларга һәм эшмәкәрләргә карата дәгъваларны рәсмиләштерүдә ярдәм ала алачак. Бу Бөтендөнья кулланучылар хокукларын яклау көненә туры килә, ул Россиядә ел саен 15 мартта билгеләп үтелә.

Консультацияләр алу өчен сез һәрвакыт Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органына мөрәҗәгать итә аласыз: 422000, ТР, Арча шәһәре, Банковская урамы, 2а йорт, тел.884366 3-28-93, Балтач районында – 884368 2-44-03, Кукмара районында – 884364 2-60-75, Саба районында – 884362 2-30-84, Теләче районында 884360 2-12-55.

2024 елның 13 мартында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәре Саба районы КФҮ консультация пунктында кабул итү үткәрде.

Чара барышында кулланучылар законнары нигезләре, дәгъва белдерү тәртибе һәм аларны карау вакыты, сыйфатсыз товар өчен акчаны кире кайтару, эшләрне башкару (хезмәт күрсәтү) срогы бозылган очракта эш итү тәртибе һ. б. аңлатылды.

чәршәмбе

2024 елның февралендә Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәрләре алкоголь продукциясен һәм азык-төлек товарларын ваклап сату буенча эшчәнлек алып барыла торган А.Х. Зиннәтова ИП кибете сатучылары өчен семинар үткәрделәр. Чараның төп юнәлеше-кулланучылар хокукларын яклау турындагы закон нормаларын сатучыларга җиткерү. Сатыла торган товарларга бәяләрне рәсмиләштерү кагыйдәләре аңлатылды. Чара ахырында Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясе территориаль органнарының эчке базарны үстерү һәм координацияләү бүлекләренең адреслары һәм телефоннары турында мәгълүматны үз эченә алган товарлар һәм хезмәтләр турында төрле мәгълүматлы кулланучылар өчен брошюралар һәм буклетлар таратылды.

Бөтендөнья кулланучылар хокукларын яклау көне алдыннан Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәре Саба муниципаль районында ял итүчеләр һәм дәваланучылар өчен чара оештырды һәм үткәрде. Чараның максаты кулланучылар хокукларын яклау өлкәсендә хокукый мәгълүмат җиткерү иде.

февраль, 2024 ел
чәршәмбе

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы даими рәвештә өлкән яшьтәге кешеләр белән очрашулар үткәрә. Әйтик, Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәре Саба муниципаль районының «Балкыш «халыкка социаль хезмәт күрсәтү үзәгендә ял итүчеләр һәм дәваланучылар өчен чара үткәрде.

Тэги: ТР Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы

Татарстан Республикасы Дәүләт алкоголь инспекциясенең Арча территориаль органы хезмәткәре тарафыннан Татарстан Республикасы Саба муниципаль районы «Тимершык урта гомуми белем бирү мәктәбе» МББУНЫҢ 7-11 сыйныф укучылары өчен кулланучылар белемнәре нигезләре буенча сыйныфтан тыш дәрес оештырылды.

февраль, 2024 ел
пәнҗешәмбе

Акча сорау очрагында ничек эшләргә кирәклеге турында берничә киңәш:

- үз-үзеңне сак, әдәпле, ришвәт алудан яки ришвәт бирүдән катгый баш тарту дип аңлатыла алырлык сүзләргә юл куймаска;